FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 26 Ekim 2021 275 Görüntüleme

Mut Okullarında TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı Sergisi

Mut Belediyesi, ilçedeki okullarda düzenlenen TUBİTAK 4006 Bilim Fuarlarına katılım sağladı.
İlçemizde Osman Nuri Yalman Anadolu Lisesi ve Özdemirler Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin hazırlamış olduğu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarına katılan Mut Belediyesi Başkan Yardımcıları Soner Kır, Hüseyin Salgur ve Mehmet Ali Mersin, Özel Kalem Müdürü Ferhat İnat ve Kültür Sosyal İşler Müdürü Ahmet Okur, öğrencilerin hazırlamış olduğu bilimsel projeleri yerinde inceleyerek bilgi aldılar.
TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı hakkında bilgi veren Okul Müdürleri Ahmet Işık ve Mesut Göküş; “Türkiye genelinde 43 farklı tematik alandan, 10 bin 187 okulumuzun sunmuş olduğu 180 bin 969 alt proje, TUBİTAK tarafından bugüne kadar değerlendirmeye alındı. Değerlendirme neticesinde 81 ilimizden yer alan 5 bin 339 okulumuzdan yüzbinlerce ortaokul ve lise öğrencimizin hazırlamış olduğu 96 bin 776 alt proje destek almaya hak kazandı. Bizler de eğitim kadromuz ve öğrencilerimizle birlikte projelerimize destek almak ve geleceğe yön verecek nesillerin yetişmesi için var gücümüzle çalışıyoruz” dediler.
Mut Belediyesi olarak bilime ve farkındalığa değer verdiklerini, gençlerin ve öğretmenlerin emeklerini takdirle karşıladıklarını belirten Mut Belediye Başkan Yardımcısı Soner KIR, TUBİTAK 4006 Bilim Fuarlarında projelerini sergileyen öğrencilerden ve öğretmenlerden bilgi aldıktan sonra; “Genç bilim insanlarımızı tebrik ediyor, hem bugün hem gelecekte ülkemize ve tüm insanlığa bilimsel projeleriyle büyük katkılar sağlamalarını temenni ediyoruz. Emek veren tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Bizler belediye olarak her zaman eğitime destek olmaya gayret ediyoruz” şeklinde konuştu.

Tema Tasarım | Osgaka.com