FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 14 Eylül 2021 510 Görüntüleme

Mut OSB’de Sona Doğru

Mut Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) sona doğru yaklaşılıyor. Mut OSB’ye Çukurova Kalkınma Ajansı’ndan (ÇKA) alınan desteğin ardından, bu destekle ilgili faaliyet toplantısı yapıldı. Mut Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan toplantıya Mut Ticaret ve Sanayi Oda Başkanı Mehmet Gürsel Aydın, Oda Genel Sekreteri Mustafa Devam, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mersin Akademik Danışmanı Prof. Dr. Erkan Aktaş, ÇKA Uzmanı Alime Kıvılcım Kozan ve oda personeli Ersan Can katılırken; toplantıda, Mut OSB’nin Kalkınmada Öncelikli 5. Bölge ilan edildiği ve Mut OSB için arazi satışlarının başladığı bildirildi.
Yapılan toplantıyla ilgili Mut Ticaret Odası’ndan yapılan açıklamada, “Mut ilçesi tarımsal potansiyeli ile ön plana çıkarken, daha yüksek katma değerli ürünlerin de yaygın olarak üretilmesi için Mut OSB’ye Çukurova Kalkınma Ajansı’ndan önemli oranda bir destek alınmıştı. Alınan bu destek ile ilgili faaliyet planlaması için toplantı yapıldı. Toplantıya Oda Başkanımız Mehmet Gürsel AYDIN, Genel Sekreterimiz Mustafa DEVAM, TOBB Mersin Akademik Danışmanımız Prof. Dr. Erkan AKTAŞ, Çukurova Kalkınma Ajansı Uzmanı Alime Kıvılcım KOZAN, Oda personelimiz Ersan CAN katılmışlardır” denildi.

Mut OSB Kalkınmada Öncelikli 5. Bölge ilan edildi!

Mut OSB’nin Kalkınmada Öncelikli 5. Bölge ilan edildiği anımsatılan açıklamada, şöyle denildi: “Mut OSB’nin Kalkınmada Öncelikli 5. Bölge ilan edildiğinden bölgede yatırım yapacak firmalara önemli fırsatlar sunmaktadır. Ucuz arsa fiyatları, 5. bölge teşvikleri kapsamında bulunması ve lojistik imkânlarıyla yatırımcılara önemli avantaj sunarken ilçe halkına da iş vaat ediyor.”

Mut OSB için arazi satışları başladı.

Açıklamanın devamında şu bilgilere yer verildi: “Çukurova Kalkınma Ajansı’ndan alınan bu destek ile Mut OSB elektrik altyapısının %25’inin tamamlanması planlanmaktadır. Tamamlanacak olan alt yapı ile en az 23 firmanın elektrik ihtiyacının giderileceği hedeflenmektedir. Alt yapı çalışmaları tamamlanan alanların satışı ile birlikte, Mut OSB alanın alt yapısının tamamının finansmanı sağlanmış olacak. Mut OSB 165 ha alan ve 90 parseli ile birlikte şimdiden yatırımcıların ilgisini çekerken, arazi satışlarına başlanmıştır.”

Yeşil Dönüşüm ile birlikte, Mut bölgede çekim merkezi olacak.

Mut Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan açıklama, “Yeşil dönüşüm ile birlikte, Mut ilçesi, mikro klima özelliği ve tamamlanacak olan Mut OSB ile bölgede çekim merkezi olacaktır” şeklinde sona erdi.

İlginizi çekebilir

YİTİK ÇOCUKLUKLAR

YİTİK ÇOCUKLUKLAR

Tema Tasarım | Osgaka.com