FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 17 Mayıs 2022 362 Görüntüleme

Mut Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Kalemci: “Biz büyük bir aileyiz”

15-21 Mayıs Aile Haftası nedeniyle açıklamada bulunan Mut Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet Kalemci, haftayla ve kurum çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.
Mut Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Kalemci, Aile Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, “Aile kurumu, yapısı ve işlevleri bakımından alternatifi olmayan anne, baba ve çocuklardan oluşan bir kurumdur. Aile, çocukların bakımı ve yetiştirilmesi, yeni kuşaklara kültürel kimliğin ve değerlerin kazandırılması, tarihsel ve toplumsal bilincin aktarılmasında birey ve toplum arasında bir köprüdür” dedi.
Kurum çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Kalemci, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mut Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğümüzce, Bakanlığımızın hizmetleri kapsamında ailenin korunması ve desteklenmesi amacıyla; Çocuk Hizmetleri birimi, Sosyo-Ekonomik Destek birimi, engel durumuna bağlı olarak sunulan Engelli Evde Bakım Hizmeti birimi, Şehit Yakınları ve Gaziler birimi, Kadın Hizmetleri birimi olarak ailelerimize destek olarak onların huzur ve mutluluğunu arttırmak ve varsa proplemlerin çözülmesi noktasında bütün kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte hizmet vermeye devam ediyoruz. Bilgili ve farkındalık düzeyi yüksek bir toplum olmanın önemi doğrultusunda Eğitim ve Danışmanlık Hizmeti birimleri olarak aile bireylerine, aile eğitimleri yoluyla, problemler ortaya çıkmadan veya kronikleşmeden önce, aile yaşantılarını geliştirici ve problemleri önleyici eğitimler sunmak suretiyle ailelerimize gerek ekonomik gerekse psikososyal destek sunuyoruz. ’15-21 Mayıs Aile Haftası’ nedeniyle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Derya Yanık’ın belirttiği gibi, ‘Güçlü toplum, güçlü devlet’ demektir. Güçlü devlet halkına sahip çıkarak onun refahı, huzuru ve güvenliği için her türlü desteği verebilir. Bu birbirine bağlı zincirin en önemli halkası olarak biz sağlıklı yapıdaki aileyi görüyor ve bu yüzden her fırsatta ‘Biz büyük bir aileyiz.’ diyoruz. Biz aile olarak Birlik ve beraberlik içinde birbirimize destek olursak, iyilikte ve güzellikte yardımlaşırsak, aşamayacağımız hiçbir engel, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir problem yoktur. Çünkü biz millet olarak aynı inanca sahip, anne babanın razı olduğu ve duasını alan bir evladın ve çocuklarını ahlaklı vatanına milletine bağlı ve hizmetkar olarak yetiştiren anne ve babanın değerini bilen büyük bir aileyiz.”
Mehmet Kalemci, tüm halkın Aile Haftasını kutladı; sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam diledi.

Tema Tasarım | Osgaka.com