FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 5 Ekim 2021 669 Görüntüleme

MUTKAD ANTALYA’DA

Mut Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi (MUTKAD), Antalya Kepez Belediyesi’nin 1 – 10 Ekim tarihleri arasında düzenlediği, Antalya Kadın Kooperatifleri Festivali’ne katılım sağladı. Türkiye’den yaklaşık 50 kooperatifin katılım sağladığı festivalde MUTKAD standı büyük ilgi görürken; Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, standı ziyaret edenler arasında yerini aldı.

“60 ÜRÜNLE KATILDIK.”
“MUT ZEYTİNİ VE DİĞER ÜRÜNLERİMİZ ÇOK İLGİ GÖRDÜ.”

Katılım sağladıkları Antalya Kadın Kooperatifleri Festivali ve burada kooperatif olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren MUTKAD Başkanı Gülsüm Kevser Mut İnce, “Türkiye’den yaklaşık 50 kooperatifin katılım sağladığı festivale, biz de kooperatifimizde hazırladığımız ve üretici kadın arkadaşlarımızdan temin ettiğimiz yaklaşık 60 çeşit ürünümüzle katılım sağladık. Özellikle ilk günden Mut zeytinimiz çok ilgi gördü. Bunun yanı sıra kuru gıdalarımız, nar ekşimiz ve pekmezlerimiz de büyük ilgi gördü. Kadın emeğinin ve Mutumuzun görünür olması adına, 10 gün boyunca festivaldeyiz. Bölgede yaşayan bütün hemşerilerimizi Dokumapark festival alanına bekleriz” dedi.
“Küçük hikayelerimiz, büyük hayallerimiz var” sloganı ile çıktıkları bu yolda, ürünlerin sevkiyatı ve pazar oluşturma konusunda destek bekleyen Gülsüm Kevser Mut İnce, “Bu festivalde, ürün sevkiyatımızı çok değerli esnaflarımızın bağış ve destekleri ile gerçekleştirdik. Kendilerine buradan teşekkür ediyoruz” dedi.

İlginizi çekebilir

ÇIDOG 10. YIL YÜRÜYÜŞÜ

ÇIDOG 10. YIL YÜRÜYÜŞÜ

Tema Tasarım | Osgaka.com