FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 6 Aralık 2022 90 Görüntüleme

MUTLU ADIMLAR’DAN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ PROGRAMI

İlçemiz Mut’ta faaliyet gösteren Mutlu Adımlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla program düzenledi. Mut Halk Eğitimi Merkezi’nde düzenlenen programa, öğrenci velileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Düzenlenen programda, Mutlu Adımlar Özel Eğitim Kurumunda eğitim gören özel çocuklar tarafından çeşitli gösteriler sunuldu.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, özel çocuklu bir ailenin deneyimlerini anlattığı bir konuşma yapıldı. Yapılan konuşmada, sevgi, dayanışma ve empati ile engelsiz bir yaşamın hep birlikte inşa edilebileceğinin altı çizildi.
Dünya nüfusunun yüzde 15’ini oluşturan engelli bireylerin farkındalığının dikkat çekildiği programda; işaret dili ile şarkılar, çeşitli sanatçıların canlandırılması, sihirbazlık gösterisi ve yöresel oyunlar gibi birçok eğlenceli gösteriler yer aldı.
400’e yakın özel eğitim öğrencisi ve ailesinin izleyici olarak katıldığı programda, öğrencilerle birlikte aileleri de keyifli zaman geçirdiler. Program, yapılan ikramlarla son buldu.

İlginizi çekebilir

UĞUR MUMCU UNUTULMADI

UĞUR MUMCU UNUTULMADI

Tema Tasarım | Osgaka.com