FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 5 Aralık 2018 1456 Görüntüleme

Mutlu Adımlar’dan Elişi ve Resim Sergisi

Mutlu Adımlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle öğrencilerin eserlerinden oluşan elişi ve resim sergisi düzenledi.

Mutlu Adımlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezince Mut Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen serginin açılışı, İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin tarafından yapıldı. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle açılan sergide, özel eğitim gören öğrencilerin 20’den fazla eseri sergilendi. Sergiyi çok sayıda konuk gezdi.

Mutlu Adımlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucularından Fizyoterapist Barış Can, Ağustos ayından bu yana hizmet vermeye başladıklarını belirterek, “Engelli çocuklarımızın daha kaliteli bir hizmet alabilmesi için Mut’ta bir açık vardı. Biz de bunu gidermek için elimizi taşın altına koyduk” dedi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bu sergiyi açtıklarını belirten Can, “Bunun önemini, bir farkındalık yaratabilmek açısından kendi çapımızda çocuklarımızın emeğiyle elişi ve resim sergisi oluşturduk. Böyle etkinliklerin, bu çocuklara oluşturulacak farkındalıkları arttıracağını düşünüyoruz. Bu sebeple bu tarz etkinliklerimiz artacak. Sürekli devam edeceğiz. Herkesten aynı bakış açısını bekliyoruz. Sergide 20’den fazla eserimiz var. Mümkün olabildiğince her çocuktan bir şeyler katmak istedik. Fiziki ya da manevi olarak her çocuğumuzun payı var. Onlar için büyük bir şey. Dışarıdan bakıldığında ufak bir şey görünebilir, ama bizim çocuklarımızın çoğu evlere mahkum halde, sosyal açıdan dışlanmış konumdalar. Bu tarz etkinlikler, bunun önüne geçmenin en güzel yolu” şeklinde konuştu.

İlginizi çekebilir

HASTANEYE 6 DOKTOR

HASTANEYE 6 DOKTOR

Tema Tasarım | Osgaka.com