FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 8 Temmuz 2022 291 Görüntüleme

MUTLU ÇOCUKLARLA MUTLU ARMONİLER

Mut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün konsorsiyum projesi olan “Mutlu Çocuklarla Mutlu Armoniler” projesi, ERASMUS programları kapsamında yaşama geçirildi. Pandemi nedeniyle ertelenip bu yıl yaşama geçirilen 12 aylık projeyi; Mut’taki eğitim kurumlarından Ak Ali Küçük Özel Eğitim Uygulama Okulu, Osman Nuri Yalman Anadolu Lisesi, Kazım Yaprak Ortaokulu ve Karacaoğlan Ortaokulu ortak hazırlayıp yürüttü.

29 bin 920 Euro bütçeli proje kapsamında, 11 katılımcı ile Nisan ayında Estonya’ya, Mayıs ayında ise Hollanda’ya gezi düzenlendi. Düzenlenen gezilerde, bu ülkelerdeki eğitim sistemleri yerinde gözlemlenirken; müzik alanında yapılan eğitim faaliyetleri incelendi. Gezilerde, bu ülkelerdeki armoni çalışmalarında kullanılan öğretim yöntem ve tekniklerinin gösterildiği kurs faaliyetlerine katılım sağlandı.

Estonya ve Hollanda’ya yapılan gezilerin çok verimli geçtiğini belirten “Mutlu Çocuklarla Mutlu Armoniler” projesi koordinatörleri,  “Bu ülkelerin hem eğitim sistemleri hakkında bilgi edinilmiş, hem de kültürel gezilerle ülkeleri yakından tanıma imkanı bulunmuştur. İlçemizde de müzik alanında armoni çalışmalarına ve koro eğitiminde gözlemlenen farklı yöntem ve teknikler uygulanmaya başlanmıştır. Katılımcı eğitimcilerin vizyon kazanmasına büyük katkısı olan bu projenin gerçekleştirilmesindeki desteği için Ulusal Ajansa ve emek veren bütün katılımcılara teşekkür ediyoruz” dediler.

Tema Tasarım | Osgaka.com