FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 13 Şubat 2018 804 Görüntüleme

MUT’LU ÖĞRENCİLERİN AFRİN DESTEĞİ

Mut Anadolu Lisesi öğrencileri, Afrinde’ki askerlere bayrak gösterisi yaparak destek verdi. Ayrıca mektup yazıp askerlere elleriyle vereceğiz dediler. Okul Müdürü Ertan Cura, Rehberlik öğretmeni Mehmet Taşpınar, Müdür Yardımcısı Hidayet Uysal, Beden Eğitimi Öğretmeni Özay Kıcalı ve diğer öğretmenlerin işbirliği ile Askerlerimiz için bayrak gösterisi hazırladılar. Öğrencilerin Afrin askerlerine destek için yaptıkları ay yıldızlı Türk Bayrağı gösterisi beğeni topladı.
Konu hakkında konuşan Okul Müdürü Ertan Cura, “Mut Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri olarak Afrin’de çarpışan kahraman askerlerimize bir destek yapmak istedik. Bilindiği üzere Afrin’de şehit olan Ali Gümüş Mut ilçemizdendir. Kendisinin nezlinde tüm askerlerimize destek olmak için Ay Yıldız gösterisini yaptık.
Arkasından öğrencilerimiz duygularını ifade eden mektuplar yazdılar resimler çizdiler bunları da en kısa zamanda askerlerimize iletmeyi düşünüyoruz” dedi.
Gösteri yapan öğrencilerden Harun Binzat, “Afrin’deki askerlerimizi bi nebze rahatlatmak için onlara manevi destek olmak için burada öğretmen ve öğrenci arkadaşlarımızla birlikte Ay yıldız yaptık bununla gurur duyuyorum şeref duyuyorum” dedi. Öğrenci İsra Doğan ise, “Okulumuzda gerçekleştirdiğimiz ay yıldızlı gösteri için çok gurur duyuyorum.
Afrin’deki askerlerimize buradan selam olsun. Hep onların yanındayız. Bedenimiz Mut’ta ruhumuz Afrin’de” dedi, Öğrenci Sema Demir ise, “Arkadaşlarımla birlikte böyle bir etkinlikte bulunduğum için çok mutluyum bununla gurur duyuyorum. Buradan tüm Mehmetçiklerimize selam gönderiyorum“ dedi.
Haber: Hasan Çetin – Görsel: Burak Yaman

İlginizi çekebilir

SİLİFKE YÖRESİ HALK OYUNLARI

SİLİFKE YÖRESİ HALK OYUNLARI

Tema Tasarım | Osgaka.com