FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 26 Nisan 2022 395 Görüntüleme

Mut’ta 23 Nisan Coşkusu

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, emperyalizme karşı kazanılan zaferde, Türk Ulusunun bağımsızlığının ilanı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 102. Kuruluş Yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de coşkuyla kutlandı.

Kaymakam Bingöl: “23 Nisan, gelecek nesillere verilen önemin ve güvenin simgesi.”

23 Nisan nedeniyle Mut Kaymakamı Batuhan Bingöl, bir kutlama mesajı yayımladı. Kaymakam Bingöl mesajında, “Milli egemenliğimizin sembolü, kurtuluş mücadelemizin ve demokrasi tarihimizin en önemli kurumlarından olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. yılını gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm milletimize ve istikbalimizin yegâne teminatı olan çocuklarımıza kutlu olsun. İstiklâl Mücadelesinin dönüm noktası olan 23 Nisan 1920 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmış olup milletimizin egemenliği resmen hayata geçirilmiştir. Gazi Meclisimiz, ülkemizin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen milletten aldığı güç ile İstiklal Mücadelesini başarıyla sonuçlandırmış ve milletimizin ebediyete kadar yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen ’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ gelecek nesillere verilen önemin ve güvenin de simgesi olmuştur. Bu nedenle daha güçlü ve daha huzurlu yarınlar için geleceğimizin güvencesi, teminatı çocuklarımızı çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatarak, en iyi şekilde yetiştirmek, geleceğe hazırlamak hepimizin ortak hedefidir. Bu duygu ve düşüncelerle, 23 Nisan’ı çocuklara bayram olarak armağan eden başta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle, minnetle, saygıyla yâd ediyor, milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayan Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker ise, “Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı sonsuz saygı ve minnetle anıyoruz.” şeklinde mesaj yayımladı.
İlçemizdeki 23 Nisan kutlamaları, Atatürk Bulvarı üzerindeki Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce çelenk konulmasıyla başladı. Çelenk töreninin ardından, ilçemizdeki her okul kendi bünyesinde kutlama programı düzenlerken; ilçe protokolü Mut Cumhuriyet İlkokulu’ndaki programa katıldı. Buradaki bayram kutlamalarında öğrenciler tarafından şiirler okundu, çeşitli gösteriler sunuldu. Kutlamalarda, yarının büyükleri geleceğimiz çocuklar, bayram coşkusunu doyasıya yaşadı.

Tema Tasarım | Osgaka.com