FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 7 Eylül 2021 656 Görüntüleme

Mut’ta 4 Aileye Büyükşehir’den Küçükbaş Hayvan ve Yem Desteği

Mersin Büyükşehir Belediyesi, “Haydi Gel Köyümüze Destek Verelim” projesi kapsamında, Mut’ta 4 aileye küçükbaş hayvan ve yem desteğinde bulundu. Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veterinerlik Hizmetleri Daire Başkanlığınca verilen destek kapsamında, Mut’un Çömelek, Çatalharman, Karacaoğlan ve Kürkçü mahallelerinden 4 üretici aileye, 4 tonluk yemle birlikte 100 keçi, düzenlenen törenle teslim edildi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Mut Koordinasyon Şube Müdürlüğü önünde düzenlenen teslim törenine; Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selahattin Arslan, Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Salim Serdar Gökçek, Mut Koordinasyon Şube Müdürü Birol Kandemir ve üretici aileler katıldı.
Teslim töreninde projeyle ilgili bilgi veren Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Salim Serdar Gökçek, “Mersin Büyükşehir Belediyemizin Haydi Gel Köyümüze Destek Verelim Projesi kapsamında, bugün burada Mut’ta 4 üreticimize, toplamda 100 hayvan, bunun her bir üretici için 24 tanesi dişi 1 tanesi erkek olmak üzere toplam bir yılık 4 tonluk yemleriyle beraber bir yıllık aşılarını Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak üreticilerimize armağan etmiş bulunmaktayız. Projemiz 5 yıllık bir proje. Geçen sene yine 60 ailemize dağıttık. Mut’ta 7 ailemize vermiştik. Bu sene Mut’ta 4 ailemize vereceğiz. Yine Mersin genelinde 60 ailemize vereceğiz. Toplamda her yıl 1500 damızlık hayvanı Mersin’de üretime kazandırıyoruz. Bununla beraber projemiz gereği 2 yılın sonunda bu armağan ettiğimiz üreticiler, kendilerine vermiş olduğumuz vasıftaki hayvanları Büyükşehir Belediyemize tekrar geri verecekler. Biz bunları başka ihtiyaç sahibi kırsalda yaşayan üreticilerimize, tekrar geri dönüşüme vermiş olacağız” dedi.
Yapılan teslim töreniyle, Mut’un Çömelek mahallesinden Ceren Tengiz, Çatalharman’dan Ümmü Gülsüm İnce, Karacaoğlan’dan Ayşe Ay ve Kürkçü’den İlyas Güner ve aileleri, küçükbaş hayvan ve yem desteğine kavuştu.

Tema Tasarım | Osgaka.com