FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 24 Temmuz 2019 1529 Görüntüleme

Mut’ta 6 Dükkan Kurşunlandı

Mut’un çarşılarından İç Çarşı’daki 6 dükkan, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kurşunlandı. İçinde terzi, berber, züccaciye ve çayocağının da bulunduğu 6 dükkanın camına isabet eden kurşunlar maddi hasara yolaçtı. Polis olayla ilgili inceleme ve soruşturma başlatırken; can ve mal güvenliğinin bulunmadığını belirten çarşı esnafı, yetkililerden bekçi talebinde bulundu.

Mut’ta esnafların yoğun olarak bulunduğu İç Çarşı’daki 6 dükkan, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kurşunlandı. İçinde terzi, berber, züccaciye ve çayocağı gibi işyerlerinin bulunduğu 6 dükkanın camları kırıldı. Olay, Cumartesi günü dükkanlarını kapatarak haftasonu tatiline çıkan çarşı esnafının, Pazartesi günü dükkanlarını açıp işbaşı yapmasının ardından farkedildi.

İç Çarşı esnafı adına olayı anlatan Ahmet Boyar, Pazartesi günü dükkanlarını açtıktan bir müddet sonra bazı esnafların işyerlerinin camlarının kurşunlandığını farkettiklerini söyledi. Bunun üzerine Emniyet Teşkilatına haber verdiklerini belirten Boyar, “Emniyetten bir inceleme ekibi geldi. Fotoğraflarını çekti, araştırma yaptı. Belediyenin güvenlik kamerası verilerini inceleyeceklerini söylediler. Gerekli incelemenin ardından Emniyet Teşkilatı gitti. Şu ana kadar bize net bir bilgi verilmedi” dedi.

“BEKÇİ VE MOBESE İSTİYORUZ”

Toplam 6 dükkanın camında 6 kurşun bulunduğunu söyleyen Boyar, “Biz dükkanlarımızın ve can güvenliğimizin yeterince olmadığını düşünüyoruz. Özellikle çarşı içi olarak, devletten bekçi talep ediyoruz. Çarşımızın, dükkanlarımızın güvenliği yok. Yaklaşık 2 ay önce de çarşı içerisinde yine bir dükkanımızın camı kırılarak içeriye girildi. Güvenliğimizin yanı sıra dükkanlarımızın da güvenliği açısından mağduruz. Biran evvel bu tür şeylerin önüne geçilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.
Yetkililerden, çarşılarına mobese kamerası talebinde de bulunan çarşı esnaflarından Ahmet Boyar, şöyle konuştu: “En azından mobese, gerçi güvenliğimizi sağlamaz ama caydırıcı etkisi olur kamera sistemiyle gözetilmesi. Bu işe yeltenenlerin önünü kapatır, diye düşünüyoruz. Yetkililerden bize elini uzatmasını istiyoruz. Özellikle bölgemizin milletvekillerinden ilgilenmesini, yardımcı olmasını istiyoruz.”
Olayla ilgili polisin inceleme ve soruşturma başlattığı öğrenildi.

İlginizi çekebilir

SP KONGRESİ 2 EKİM’DE

SP KONGRESİ 2 EKİM’DE

Tema Tasarım | Osgaka.com