FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 5 Nisan 2022 402 Görüntüleme

MUT’TA BAĞIMLILIKLA MÜCADELE ÇALIŞTAYI

Mut’ta Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı düzenlendi. Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu’nun (BMYK) kararı doğrultusunda, Mut Kaymakamlığı toplantı salonunda gerçekleştirilen çalıştayda; ilçemizde uyuşturucu, tütün ve alkol bağımlılığıyla mücadele konusu masaya yatırıldı ve çözüm önerileri tartışıldı.
Mut İlçe Sağlık Müdürlüğü’nce organize edilen ve iki gün süren çalıştaya, Mut Kaymakamı Batuhan Bingöl başkanlık etti. Gazetemiz Mut’un Sesi’ni Yazı İşleri Müdürümüz Mehmet Gürbüz’ün temsil ettiği çalıştaya; Mut Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Mut Barosu, Mut Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, İlçe Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü, Mut Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, Mut Kadınlar Kulübü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Mut Muhtarlar Derneği, Mersin Üniversitesi Mut Meslek Yüksekokulu ve Mut İdman Yurdu Belediye Spor Kulübü’nden temsilciler katıldı.

Çalıştayda, katılımcıların bağımlılıkla mücadele konusunda, ‘ben olsaydım’ etiketiyle yaptıkları çözüm önerileri ve görüşleri kayda geçti.
BMYK kararları doğrultusunda daha önce de bir çok ilde gerçekleştirilen faaliyet ve projelerin, 2022 yılı ve sonrasında da devam ettirilerek, çalışmaların belirli bir program çerçevesinde planlanarak ivme kazandırılması ve faaliyetlerin yaygınlaştırılması kapsamında gerçekleştirilen çalıştayda; kampanyanın ilk adımı olarak, tüm tarafların içerisinde yer aldığı, herkesin sorunları ve çözüm önerilerini dile getirebildiği istişareler yapıldı.
Düzenlenen çalıştayla, bağımlılıkla mücadele kapsamında sorun ve çözüm önerilerinin tartışılmasının yanı sıra katılımcıların tecrübe ve bilgi birikimlerini paylaşabilmelerine zemin oluşturması amaçlandı.
Mut’ta düzenlenen Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı’nın tamamlanmasıyla, katılımcıların sunduğu öneri ve görüşler, Mut İlçe Sağlık Müdürlüğü sekretaryasında toplanıp raporlaştırılacak ve BMYK’ye sunulacak.

Tema Tasarım | Osgaka.com