FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 12 Temmuz 2022 152 Görüntüleme

Mut’ta Bayramlaşma Programı

Mut’ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi. Karacaoğlan Çınaraltı Parkı’nda düzenlenen bayramlaşma programına, Mut Kaymakamı Batuhan Bingöl, Mut Belediyesi’nden temsilciler, protokol üyeleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, STK ve siyasi parti temsilcileri ile yurttaşlar katıldı.
Mut halkının Kurban Bayramını kutlayan İlçe Kaymakamı Batuhan Bingöl, yayınladığı bayram mesajında, “Bizi asırlardır birbirimize bağlayan, birbirimize kardeş kılan, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu en üst seviyede yaşatan bayramlarımızdan Kurban Bayramına bir kez daha kavuşmanın mutluluk ve heyecanını yaşamaktayız” dedi. Kaymakam Bingöl, mesajının devamında şunları kaydetti: “Bayramlarda yaşanan en güzel paylaşımlardan birisi de büyüklerimizi, hasta, yaşlı ve muhtaç vatandaşlarımızı, aziz şehitlerimizin ailelerini ve kahraman gazilerimizi ziyaret etmek, onların gönüllerini alarak daima yanlarında olduğumuzu hissettirmektir. Paylaşma ve yardımlaşma ruhunun ortaya konulduğu, dini ve milli duygularımızın zirveye çıktığı bu mübarek Kurban Bayramında, sevginin, rahmetin, bolluk ve bereketin hâkim olduğu bir havayı hep birlikte teneffüs etmeyi umut ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, başta şehit ailelerimiz ve gazilerimiz olmak üzere tüm Mut’lu hemşehrilerimin ve değerli çalışma arkadaşlarımın bayramını en içten dileklerimle kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”
Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker ise, sosyal medyadan yaptığı bayram kutlamasında, “Kurban Bayramımızın tüm insanlığa sağlık, barış, mutluluk, huzur ve bereket getirmesi dileğiyle, herkese ‘Hayırlı Bayramlar’ dilerim. Kurban Bayramımız mübarek olsun” dedi.
Kurban Bayramı Arefesinde gaziler ve şehit yakınlarının katılımıyla ilçe şehitliği ziyaret edilerek Kur’an’ı Kerim tilavetinde bulunulurken; Karacaoğlan Çınaraltı Parkı’nda yapılan bayramlaşmanın ardından, Kaymakam Batuhan Bingöl ve beraberindekiler, bayram ziyaretleri gerçekleştirdi. Ziyaretler kapsamında; Mut Muharip Gaziler Derneği ziyaret edilerek şehit yakınları ve gaziler ile bayramlaşıldı, bunun yanı sıra İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Mut Devlet Hastanesi ve şehit yakınları ziyaretleri gerçekleştirildi.

İlginizi çekebilir

Öykü Bebeğe Sahip Çık!

Öykü Bebeğe Sahip Çık!

Tema Tasarım | Osgaka.com