FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 22 Ağustos 2022 185 Görüntüleme

Mut’ta doğal gaz altyapı çalışmaları devam ediyor

Mut’un özlemini çektiği doğal gaz için artık son aşamalara gelindi. Mut’a doğal gaz gelmesi için altyapı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.
Mut Doğal Gaz Altyapı Projesi çerçevesinde, ilk etapta 3 mahalleye şebeke montaj imalatı gerçekleştirilecek. Doğal gaz alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından, 3 mahalleye bu kış öncesinde konutlara doğal gaz verilmesi planlanıyor.
Çalışmaların başlaması dolayısıyla bir açıklama yapan Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, “Mut ilçesinde ilk etapta 3 mahalleye doğal gaz verilecek. İlçemizde doğalgaza ihtiyacımız var. 3 mahalleden sonra önümüzdeki yıl diğer mahallelerin doğal gaz için çalışmalar devam edecek. İlçemiz güzel bir hizmete kavuşmuş olacak. Mut ilçe merkezinde bulunan mahallelerimizin tamamını doğalgazla buluşturmak adına çalışmaları sürdüreceğiz” dedi.
Belediye olarak ilçe halkına hizmet vermeye devam edeceklerini söyleyen Başkan Volkan Şeker, şöyle devam etti, “Vatandaşımıza hizmet için buradayız. Doğal gaz çalışmalarının bitiminden sonra kazı çalışmaları nedeniyle bozulan yollarımızın yapımına başlayacağız. İlçemize kazandırılmasına katkı sağlayanlara buradan teşekkür ederim” dedi.
Doğal gaz çalışmalarının başladığı Pınarbaşı Mahallesi Muhtarı Yusuf Kögce ise, çalışmaların mahallelerinde devam etmesinin mutluluk verici olduğunu belirterek, hayırlı olması temennisinde bulundu.

İlginizi çekebilir

Göksu’ya 8 bin yavru sazan

Göksu’ya 8 bin yavru sazan

Tema Tasarım | Osgaka.com