FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 6 Aralık 2022 123 Görüntüleme

Mut’ta doğal gaz çalışmalarında sona doğru

Mut’ta, aylar önce başlatılan doğal gaz altyapı çalışmaları artık son noktaya geldi. İlk olarak alt yapı döşemesi yapılan 3 mahalledeki alt yapı çalışmaları bitmek üzere. Çalışmalarda son olarak, doğal gaz verilmesi planlanan mahallelerde, binaların girişine doğal gaz kutusu koyma çalışmalarına başlandı.
Mut Doğal Gaz Altyapı Projesi çerçevesinde ilk etabı olan 3 mahalleye şebeke montaj imalatı gerçekleştirilme işlemleri sona geldi. Doğal gaz ana borularının ve konutlara konması gereken kutular, Güllük Mahallesi’nden başlandı. Hızlandırılmış bir çalışmaların en kısa zamanda biteceği ve Ocak ayı içerisinde 3 mahalleye doğal gaz hizmeti verilecek noktaya gelmesi bekleniyor. Kış ayının artık kendini iyice hissettirdiği ilçemizde, doğal gaz çalışmalarının sona gelmesi vatandaşları sevindiriyor.
Kazı çalışmaları sonucu bozulan yolların ise, doğal gaz çalışmalarının bitiminin ardından asfaltlama çalışmalarına başlanacağı bildirildi.
Kış ortasında doğal gaz gelip gelmeyeceği konusunda tereddüt yaşayan vatandaşlar ise, çalışmaların hızlı bir şekilde sürmesinden dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

Tema Tasarım | Osgaka.com