FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 19 Nisan 2022 544 Görüntüleme

Mut’ta Esnaf ve Bürokrasi Ahi Sofrasında Buluştu

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğince Mut’ta kurulan ahi sofrasına Mut’ta kurulu 2 meslek odası başkan ve yöneticileri tam kadro katılarak birlik ve beraberlik örneği sergiledi. Ahi sofrasına, Mut İlçe Kaymakamı Batuhan Bingöl, Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Kabakçılar, Mut Cumhuriyet Savcısı Soner Asıl ve kamu kurumunun diğer temsilcileri de katılım gösterdiler.
Turşucu Baba Kahvaltı Salonunda verilen iftar davetine Mut İlçe Kaymakamı Batuhan Bingöl, Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Kabakçılar, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Kemal Balcı Mut Cumhuriyet Savcısı Soner Asıl, Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Mut İlçe Müftüsü Mustafa Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Deliktaş, Mut Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Osman Dere, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ekrem Bayır, Mut Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Gürsel Aydın, Ziraat Odası Başkanı Hıdır Kar, Küçük Sanayi Sitesi Başkanı İlyas Ünal, Mersin Kahveciler Odası Başkanı Nihat Dağdelen, Mersin Berberler Odası Başkanı Doğan Gündüz, Erdemli Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Erdoğan, Erdemli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Orhan Güler, Gülnar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Zeynel Nar, Aydıncık Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mithat Akıncı, Aydıncık Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Ertuğrul Kocaoğlu, Silifke Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Uçal Mavili, Mersin Hurdacılar Odası Başkanı Hasan Koçyiğit, Bozyazı Şoförler Odası Başkanı Ali Keskinaslan, Mut Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf Köğce ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Mut Şöförler Odası Başkanı Mustafa Evren ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile çok sayıda esnaf ve sanatkarlar katılım gösterdi.
İftar davetinin açılış konuşmasını yapan Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı, Ahi geleneğinden gelen esnaf ve sanatkarların kurulan iftar davetlerinde birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneğini sergilediğini belirtti. İftar davetlerinin esnafın sofrasını paylaştığı, gönül zenginliğini arttırdığı etkinlikler olduğunu kaydeden Başkan Dinçer, “Bugün siz oda başkanları ve yöneticilerimizi kamu kurum temsilcileriyle dayanışmalarını kaynaşmalarını sağlamak amacıyla kurduğumuz iftar soframıza tüm oda başkanlarımız ve yöneticilerimiz katılımlarıyla bizlere güç verdiler. Sergilediğiniz bu birliktelik ve dayanışma için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
Dinçer şöyle devam etti: “Kurulan iftar davetlerindeki amacımız esnaf ve sanatkarlarımız ile ilçe bürokratlarımızı bir araya getirerek tanışıp kaynaşmalarını sağlamak. Hepimiz biliyoruz ki ramazanda kurulan iftar sofraları, birliğin dirliğin, beraberliğin ve paylaşmanın en anlamlı örneğidir. Ramazan ayının bereketi ile soframızı paylaşan başta sayın kaymakamımız, olmak üzere tüm katılımcılar ile oda başkanlarıma, yönetim kurulu üyelerine ve esnaf sanatkarlarımıza teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Tema Tasarım | Osgaka.com