FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 21 Eylül 2023 54 Görüntüleme

Mut’ta Gaziler Günü kutlandı

Mut’ta 19 Eylül Gaziler Günü kutlandı.
Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından 19 Eylül 1921’de ‘Mareşal Rütbesi ve Gazilik’ unvanının verilişinin 102. Yıldönümü nedeniyle, yurt çapında olduğu gibi ilçemizde de çeşitli etkinlikler düzenlendi.
İlçemizdeki Gaziler Günü kutlama etkinlikleri, Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı. Törene, Mut Kaymakamı İhsan Ayrancı, Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, Muharip Gaziler Derneği Mut Temsilcisi Halil Söylemez, protokol üyeleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, gazi ve şehit yakınları ile yurttaşlar katıldı.
Atatürk anıtında düzenlenen törende, anıta çelenk sunuldu ve saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Törende günün anlam ve önemine yönelik konuşmalar yapıldı ve öğrenciler tarafından şiirler okundu.
Gaziler Günü nedeniyle Mut Şehitliğinde, şehitler ve gaziler için dualar okundu. İlçe protokolü, terör gazimiz Adnan Yavuzer’i ve ailesini ziyaret ett. Sonrasında ise Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mut Temsilciliğini ziyaret ederek, gazi ve şehit yakınları ile bir araya geldi.
19 Eylül Gaziler Günü programı, Mut Kaymakamlığı tarafından gazi ve şehit yakınları için Mut Öğretmenevinde verilen yemekle son buldu.

Tema Tasarım | Osgaka.com