FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 22 Mart 2022 220 Görüntüleme

Mut’ta Gönül Köprüsü Projesi

İlçemiz Mut’ta 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında şehit aileleri ve gaziler; Kaymakamlık tarafından hazırlanan “Gönül Köprüsü” projesinin ilk ayağında Silifke ilçesine gezi düzenlendi.
Gönül Köprüsü Projesi; Mut Kaymakamlığı, Mut Belediyesi, Silifke Belediyesi, Mut SYD Vakfı, Mut İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Mut Muharip Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği işbirliği ile hayata geçirildi.
Mut SYDV personelleri Kerime Karagöz ve Özgür Keskin rehberliğinde, Mut Kaymakamlığı Hükümet binası önünden 2 otobüs olarak hareket eden şehit yakınları ve gazilere; Silifke ilçesindeki tarihi, turistik mekânlar gezdirildi.
Kaymakamlık binası önünden hareket eden gazi ve şehit aileleri Mut Kaymakamı Batuhan Bingöl tarafından uğurlandı. Kaymakam Bingöl, “Vatan ve bayrak uğrunda hayatını kaybeden ve şehitlik mertebesine yükselen bütün şehitlerimizi saygı ve rahmetle yad ediyoruz.” dedi.
Şehit aileleri, gazi ve gazi yakınlarının her zaman yanlarında olduklarını, kapılarının ve gönül dünyalarının onlara sonuna kadar açık olduğunu belirten Kaymakam Bingöl; “Gönül Köprüsü” projesinin devam edeceğini, bölgedeki tarihi yerlerin tanıtımlarına katkıda bulunacağını söyledi.
Programa 40 şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarının katılırken; Kıbrıs Şehitlik Anıtı, Şehitlik Mezarlığı, Silifke Müzesi, Cennet ve Cehennem Obrukları ile Astım Mağarasını görme imkânı sağlandı.
Kıbrıs Şehitlik Anıtında yapılan gezide, tüm şehitler için Mut İlçe Sosyal Hizmetler Müdürü Mehmet Kalemci tarafından Kuran-ı Kerim okundu ve dua edildi.
Silifke Belediyesi’nin düzenlediği yemek programına Silifke Belediye Başkanı Sadık Altınok da katıldı ve şehit yakını, gazi ve gazi yakınları ile sohbet etti. Başkan Altınok, “Gönül Köprüsü projesinde sizleri Silifke’de ağırlamaktan son derece memnun olduk. Bizler her zaman sizlerin yanındayız.” dedi.
Düzenlenen geziden son derece memnun olduklarını belirten Mut Muharip Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Halil Söylemez, “Kaymakamımız sağ olsun her zaman yanımızda. Bir isteğimiz olduğu zaman destek ve yardımlarını esirgemiyor. Bugün ise böyle bir proje ile bizleri onurlandırdı. Ben şehit ve gazi ailelerimiz adına kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.
Kıbrıs gazisi Ahmet Yıldız ise, böyle bir proje düzenlenmesinin son derece güzel olduğunu belirterek, “40 yıl sonra buraları görmeme vesile olan herkese teşekkür ederim. Allah’ım devletimize ve milletimize güç kuvvet versin.” dedi.

İlginizi çekebilir

Yaz Konserleri Başladı

Yaz Konserleri Başladı

Tema Tasarım | Osgaka.com