FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Siyaset 1 Nisan 2024 56 Görüntüleme

Mut’ta İYİ Parti Adayı Murat Orhan Belediye Başkanı

31 Mart 2024 seçim öyle bir seçim oldu ki bence emeklilerin Osmanlı tokadı çok fena oldu.
3 dönemdir Mut’ta CHP oylarıyla kazanılan Belediye Başkanlığı bu sefer CHP ve Cumhur ittifakın ortağı AKP’nin oylarıyla kazanıldığı ortada.
Dik duran Cumhur İttifakı AKP ve MHP seçmeni şaşkına çevirmeyi başardı. Hele işin içine birde emekliler girince Türkiye genelinde AKP ve MHP Cumhur İttifakı olarak bildiğimiz birliktelik şaşkına döndü. Hem de aşırı oy farkı ile.
Gelelim Mut ilçesi Belediye Başkanlığına
Önceki genel seçimde CHP, 12.486 – AKP, 13.299 – MHP, 7.468 ve İYİ Parti 6.571 oy almıştı.
31 Mart 2024 Belediye Başkanlığı seçiminde ise, İYİ Parti, 19.872 – AKP ve MHP Cumhur ittifakı olarak 13.940 ve CHP ise 4.989 oy aldı.
Buradan bir hesap çıkaralım İYİ Partiye CHP’sinden 7 ile 8 bin oy ve AKP’den 4 bine yakın oyun İYİ Partiye gitmesi dengeleri değiştirdi.
Demek ki halkın kızgınlığı, emeklinin sıkı durması seviyoruz diye yanında oldukları ve sandıkları patlatan oylarla İYİ Parti Adayı Murat Orhan Belediye Başkanı seçildi. Şimdiden kutlarım.
Cuma günü Cumhur ittifakının konvoyuna bakarken bir şeyin farkına vardım ve şaşırmıştım. Demek ki şaşkınlığım doğruymuş. Şaşkınlığın ne diye sorarsanız araçların yüzde 90’nında MHP üç hilal bayrağı vardı AKP bayrakları yok denecek kadar azdı. Aslında her şey ortada görünüyordu. Başka partiye oy vermeyen oy verse bile çok az oy verene sahip AKP nedense bu seçimde ortağına en büyük darbeyi vurdu.
Gelelim emeklilere.
10 bin lirayla geçinmelerine bırakılan ve nasıl bir geçim geçineceklerini düşünmeyen bir iktidarında büyük rolü oldu. İktidar sandı ki bunlar bana bir şey yapamaz o zihniyeti bırakacaksın emekli sabırlıdır sabrı taşarsa işte böyle bir darbe vurur unutulasın.
Kazanan çok az bir farkla seçimi alır denmesine rağmen akla gelmeyecek üstünlükle seçimi muhalefete kaptıran iktidar, şaşkına döndü. Bu emeklinin Osmanlı tokadını yiyince Türkiye genelinde farklı bir oyla kaybetti. Hatta elindeki Belediyelerin çoğu gitti.
Özellikle İktidarın İstanbul’u alan Türkiye’yi alır sözünü unutmamak gerekir. İstanbul, Ankara, İzmir, İstanbul, İzmir, Afyonkarahisar ve diğer iller çok farklı oyla kazanıldı. Şaşkına dönen Cumhur İttifakı kara kara düşünmeye başladı. Hatta kaleleri yıkıldı. Ama hak ettiği cezayı da aldı. Artı MHP farkına varması gerekir AKP gizliden MHP’yi eritmeye başladı hala farkında değiller.
Benim tuhafıma giden Mut’ta CHP oldu. Nedense kenetlenmeyi tamamen unuttular. İlçede CHP’sini bitirdiler 12.486 oylarını maalesef 4.989’e kadar düşürdüler. Hala da erimeye devam ediyor.
Mut’ta eridi Türkiye genelinde ise kazanmayı başardılar.
Gelelim Türkiye genelinde İYİ Partiye.
Ne demişti İYİ Parti Genel Başkanı oy oranım düşerse istifa ederim sözünü unutma Meral Hanım sözünde dur.
Meral Hanım sen bağırsan da çağırsan seçmenin CHP’ye oy verdi yani Türkiye ittifakını sensiz kurdu. Demek ki senin partine bile sözün geçmez olmuş.
Ben buradan Belediye Başkanlığını kazanan İYİ Parti adayı Murat Orhan Başkana şimdiden hayırlı olmasını ve başarılı olmasını dilerim.
Hayırlı ve uğurlu olsun Murat Orhan Başkan.

Tema Tasarım | Osgaka.com