FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 18 Ocak 2022 462 Görüntüleme

Mut’ta model uçak yapım kursu açıldı

Mut Osman Nuri Yalman Anadolu Lisesinde, öğrencilere yönelik olarak, Türk Hava Kurumu (THK) model uçak yapım kursu düzenlendi. Okul Müdür Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Hilal Tuncer öncülüğünde gerçekleşen projede; ilçede ilk kez düzenlenen kurs, THK moderatör öğretmenler tarafından verildi.

Mersin THK moderatör öğretmen Derviş Taştan ve Adana THK’den moderatör öğretmen Hâlet Öter tarafından verilen kursta, öğrencilere model uçak yapımı anlatılıp uygulamalı olarak gösterildi ve sivil havacılık hakkında bilgilendirme yapıldı. Kursa katılan öğrenciler, verilen bilgiler ışığında kendi model uçaklarını tamamlayıp, uçuşa hazır hale getirdi.

İlçede ilk kez düzenlenen kursla ilgili konuşan Proje Koordinatörü Hilal Tuncer, “Okulumuz öğrencilerine yönelik olarak Türk Hava Kurumu model uçak yapım kursu düzenledik. Öğrencilerimiz kursa büyük ilgi gösterdi. Bu projeyle öğrencilerimize sivil havacılık hakkında bilgilendirme yapıldı. Öğrencilerimizin meslek seçimlerinde çok yönlü düşünmelerine katkı sağlayan bir kurs oldu. İlçemizde ilk kez düzenlenen bu faaliyeti gerçekleştiren Mersin Türk Hava Kurumu moderatör öğretmen Derviş Taştan ve Adana kurumundan moderatör öğretmen Hâlet Öter’e çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Kursa katılan öğrenciler, uçuşa hazır hale getirdikleri model uçakları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin’in de katıldığı etkinlikte uçurdu.

Tema Tasarım | Osgaka.com