FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 29 Kasım 2022 133 Görüntüleme

Mut’ta Öğretmenler Günü kutlandı

Mut’ta 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi. Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Mut Halk Eğitimi Merkezi’nde düzenlenen programa; Mut Kaymakamı Batuhan Bingöl, Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin, daire amirleri, STK temsilcileri, öğretmen, öğrenci ve yurttaşlar katıldı.
Programın açılışında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin, “24 Kasım Millet Mekteplerinin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 tarihinde Başöğretmen sıfatı alması vesilesiyle, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.” dedi.
Öğretmenliğin, insanlık tarihinin en önemli mesleği olduğunu vurgulayan Gergin, “Bir öğretmenin en önemli özelliği, sevgi dolu yüreği ve adanmışlık ruhudur. Sevgi dolu bir öğretmen ışık demektir. O yeri doldurulan öğrenciye eserler, kıymet biçilemeyen varlık, kendini tüketerek etrafını aydınlatan mum, gerçeğin ve idealin üstadı, dünyanın en büyük sorumluluğuna sahip insandır öğretmen.” şeklinde konuştu.
Konuşmasında, öğretmen meslektaşlarına seslenen Gergin, şunları söyledi: “Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Öğretmenler; yeni nesli, Cumhuriyetin fedakar öğretmen ve öğrencileri olarak sizler yetiştireceksiniz. Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ sözü bize ışık tutmaktadır. Öğrencilerimizi bilgiyle donatırken, onları vicdanlı ve ahlaklı olarak da yetiştirmeliyiz. Onlara örnek ve model olmalıyız. Milli ve manevi değerlerimizi vatan sevgisini millet sevgisini ve bayrak sevgisini vermeliyiz.” Başta şehit öğretmenler olmak üzere, ebediyete intikal eden öğretmenleri saygı, şükran ve rahmetle anan İlçe Milli Eğitim Müdürü Gergin, tüm öğretmenlerin gününü kutlayarak konuşmasını noktaladı.
Harun Gergin’in konuşmasının ardından program, şehit öğretmenler anısına oluşturulan slayt gösterisiyle başladı. Programın devamında, ilçedeki öğretmenler tarafından oluşturulan koro tarafından, beraber ve solo şarkılar ve türkülerin seslendirildiği konser verildi. Öğretmenlerin oluşturduğu koro, izleyicilerin büyük beğenisini kazanarak alkışlandı. Programda ayrıca, öğretmenler tarafından zeybek gösterisi sunuldu. Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen program; emekli olan öğretmenlere teşekkür belgesi ve çiçek verilmesi, göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreniyle sona erdi.

Tema Tasarım | Osgaka.com