FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 25 Eylül 2018 996 Görüntüleme

Mut’ta Otomobillerin “DRİFT” Terörü Bıktırdı

Mersin’in Mut ilçesinde Atatürk bulvarı ve çeşitli kavşaklarda gece geç saatlerde trafikteki araçların arasında otomobiliyle ‘drift’ diye adlandırılan asfaltı kazıttırarak daire çizen ve virajı alıp dengesini zor sağlayan ve yollarda adeta terör estiren araçlardan vatandaş artık bıktı.
Özellikle Atatürk bulvarında bulunan İş Bankası kavşağı ile Şhell kavşağı arasında yapılmak üzere çeşitli noktalardaki işlek caddelerde ‘drift’ diye tabir edilen asfaltı kazıttırarak daire çizen ve virajı alırken sağ sol yaparak direksiyonu zor toparlayan magandalara artık yetkililerin bir dur demesi gerektiğini söyleyen vatandaşlar, özellikle bu olaylar geç saat olan 01 ile 05 saatleri arasında oluyor. Yataklarımızdan fırlayarak kazamı oldu diye balkona çıkıyoruz. Bir defa yapıp gitmiyor. 5-6 defa yaptıktan sonra gidiyor. Hem Şhell kavşağında hem de İş banka’sı kavşağında mobesa kamera var. Bu kamerayı takip edenler bunları yapanları görüp neden haber vermiyor anlamıyoruz. Bu konuda yetkilileri göreve davet ediyoruz dediler.
Maganda saniyeler içerisinde 100 kilometre hıza çıkabilen otomobillerle Atatürk bulvarında ve diğer cadde ve sokaklarında terör estiriyor. Trafikteki araçların arasında zaman zaman yanlama yapan zaman zaman da makas atan magandalar, hem kendi hem de sürücülerin canını tehlikeye atıyor. Osman Çağlar

Tema Tasarım | Osgaka.com