FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Spor 20 Mayıs 2024 34 Görüntüleme

MUT’TA SATRANÇ TURNUVASI YAPILACAK

Mut’ta, 25-26 Mayıs tarihlerinde, 1Satranç Turnuvası düzenlenecek. Türkiye Satranç Federasyonu Mersin İl Temsilciliği tarafından, ilçede ikinci kez yapılacak olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı turnuvasına, Mut Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü ve Mut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü katkı veriyor. Satranç Turnuvasının ilki, 18 Mart Çanakkale Zafer ve Şehitlerini Anma adıyla düzenlenmişti.
İlçede satranç kültürünün gelişmesi ve yayılması amacıyla düzenlenen turnuvada, ilk 3 dereceye girenler kupayla katılımcılar ise madalya ile ödüllendirilecek.
25-26 Mayıs tarihleri arasında Mut Kapalı Spor Salonunda düzenlenecek turnuvaya katılım için son başvuru tarihi, 23 Mayıs olarak ilan edildi. Başvuru için Satranç Lisansının gerektiği, lisansın Gençlik Spor İlçe Müdürlüğünden çıkarılacağı bildirildi.
Satranç Turnuvasının organizasyonuyla ilgilenen öğrenci velilerinden Özlem Yüksel Uca, 8 yaş altı, 12 yaş altı ve açık kategori olarak 3 kategoride düzenlenecek olan turnuvaya tüm Mut halkını davet etti.

Tema Tasarım | Osgaka.com