FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 25 Ocak 2022 259 Görüntüleme

Mut’ta soğuk kış günlerinde Belediyeden seferberlik

Mut Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri yoğun kar yağışından etkilenen yaşlı ve hasta vatandaşların ekmek ve gıda ihtiyaçlarını evlerine kadar getirerek seferberlik başlattı.
Yoğun yağış süresince bu seferberliğin devam edeceğinin altını çizen Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker; “Bizler sosyal belediyecilik anlayışımızı her zaman ön planda tutuyoruz. Heleki şu zor kış günlerinde fiziksel olarak imkanları elverişli olmayan hasta ve yaşlılarımız için elimizden geleni yapıyoruz, yapacağız. Hem ihtiyaçlarının tespiti hem de ihtiyaçlarının giderilmesi için Zabıta birimimiz görev başındadır. Fen İşleri Müdürlüğü, Park Bahçeler ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz de tam saha 7/24 görevdedir. Yol açma çalışmaları aralıksız devam ederken gönül köprüleri de dönemimizde ihmal edilmemektedir” dedi.

Sokak hayvanları unutulmadı

Kış şartlarında sokak hayvanlarının da unutulmadığını kaydeden Şeker; “İlçemizdeki her bir canlıya karşı sorumluluğumuz vardır. Bu bilinçle onları unutmuyor belli noktalara mamalarını bırakıyoruz” dedi.
Başkan Şeker, belediye ihbar hattının 0.541 774 27 10 olduğunu belirterek; vatandaşların kış koşullarında her türlü hizmet ihtiyacı için ulaşabileceklerini ve zorunlu olmadıkça evden çıkılmaması, kış lastiği ve zincir takılmadan araç kullanılmaması gerektiğini söyledi.

İlginizi çekebilir

CUMHURİYET

CUMHURİYET

Tema Tasarım | Osgaka.com