FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 8 Mart 2022 401 Görüntüleme

Mut’ta sokak köpekleri kuzu ve tavukları parçaladı

Sokak köpekleri, Mut merkez Meydan Mahallesi Sarıtaş mevkisinde girdikleri ağılda bulunan 6 kuzu ile 9 tavuğu parçalayarak öldürdü.
Meydan Mahallesi Sarıtaş mevkiinde Mustafa Diniç’e ait ağıla, geçtiğimiz günlerde sabaha karşı giren sokak köpekleri, burada bulunan koyunlara saldırdı. Saldırgan köpekler, koyunların kuzularından 6’sı ile Mustafa Diniç’in komşusu Adnan Budak’ın 9 tavuğunu öldürdü.
Sabaha karşı köpeklerin sesine ağıla geldiğini belirten Mustafa Diniç, “Köpeklerden 3’ü ağılın içindeydi. Diğerleri dışarıda 20’ye yakın köpek vardı. Beni görünce kaçtılar. Mağduruz, zor durumdayız. Belediye bunların bir çaresine bakması gerekir. Her gün buraya geliyorlar. Yarın bir gün bizlere de saldırabilirler” dedi.
Tavukları köpek saldırısıyla telef olan Adnan Budak ise, “Köpekler sürü halinde geziyorlar. Sokak hayvanlarına müdahale edilmesini istiyoruz. Sokak köpeklerinin belediye tarafından toplatılıp, özenle bakılmasını istiyoruz. Yoksa bizim gibi birçok insan mağdur durumda.” diye konuştu.
Olayla ilgili İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince inceleme başlatıldığı öğrenildi.

Tema Tasarım | Osgaka.com