FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 8 Kasım 2022 141 Görüntüleme

MUT’TA TOKİ 2. ETAP KONUTLARIN TESLİMİ BAŞLADI

Mut’ta yapımı tamamlanan TOKİ 2. Etap konutları, hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı.
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca (TOKİ) Deveci Mahallesi’nde yaptırılan 324 konutun hak sahiplerine teslimine başlandı. Hak sahipleri, evraklarını ulaştırdıkları görevlilerden konutlarının anahtarını aldı. Şu ana kadar 146 konut teslim edilirken, proje kapsamındaki 324 konutun teslim işlemleri 11 Kasım’a kadar sürecek.

146 KONUT TESLİM EDİLDİ

Konuyla ilgili gazetemize bilgi veren TOKİ Bölge Müdürü Sinan Türkmen, “Mersin, Mut, Deveci 1 ve 2. kısımdan oluşuyor konutlarımız. Toplam 324 konutumuz var. Bugün itibariyle 146 konutumuzu vatandaşlarımıza teslim etmiş bulunmaktayız.” dedi.

TESLİMAT 11 KASIM’A KADAR DEVAM EDECEK

Kayım ayının 11’ine kadar konut teslimatının devam edeceğini belirten Türkmen, “Vatandaşlarımıza normal şartlarda günün bazında vermemiz gerekirken, artık günü baz almıyoruz. Çünkü herkes heyecanla konutunu almak istiyor. O yüzden biz de elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Evrakları tam olan her gelen vatandaşımıza konutlarını teslim ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Sitenin kömürlü olduğunu söyleyen TOKİ Bölge Müdürü Türkmen, sözlerini şöyle noktaladı: “Sitemizde şu an itibariyle kömürlerimizi 2+1’ler için 1 ton 150 kilo, 3+1’ler için de 1 ton 450 kilo kömür hesaplaması yaptık. İnşallah vatandaşlarımız huzur ve mutluluk içinde evlerinde oturur. Bizim için de önemli olan zaten bu.”

Tema Tasarım | Osgaka.com