FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 30 Kasım 2021 300 Görüntüleme

Mut’ta Üreticiye Ceviz Fidanı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veterinerlik Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından Mut’ta ceviz fidanı dağıtımı yapıldı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Mut Koordinasyon Şube Müdürlüğü önünde yapılan ceviz fidanı dağıtımı ile ilgili bilgi veren Mut Şube Müdürü Birol Kandemir, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’in bizlere verdiği talimatlar ve Mersin’in de önemli bir tarımsal potansiyele sahip olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz. Sayın Seçer’in de açıklamalarında belirttiği üzere Belediye olarak göreve geldiğimiz günden bu yana tarımın her koluna destek vermek istiyoruz ve imkânlarımız ölçüsünde hatta imkânlarımızı azami kullanarak bunları da gerçekleştiriyoruz” dedi.
Kandemir, dağıtılan ceviz fidanlarıyla ilgili verdiği bilgide; “İlçemizin 5 mahallesinde, 3’ü kadın, 14 erkek olmak üzere, toplamda 17 üreticiye chandler ana çeşit, fernette tozlayıcı çeşit, yüzde 50 üretici katkı paylı ceviz fidanı desteği sağlanarak, 510 adet ceviz fidanı dağıtımı yapıldı” şeklinde konuştu.
Fidan dağıtımından duydukları memnuniyeti dile getiren çiftçi Mehmet Ak ise; “Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtımı yapılan fidanları toprakla buluşturacağız, bu hizmetlerin ilçemize gelmesinde emeği geçen başta Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e ve ekibine, Mut ilçemize bu hizmetlerin kazandırılması noktasında emek veren yetkililere minnettarız” dedi.

Tema Tasarım | Osgaka.com