FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 22 Ekim 2019 1243 Görüntüleme

Mut’ta zeytin ve işçi taşıyan taktak devrildi: 7 YARALI

Mut’ta zeytin ve işçi taşıyan tarım aracı olarak tabir edilen tak tak motoru devrildi, biri çocuk olmak üzere toplam 7 kişi yaralandı.
Kaza ilçeye bağlı Palantepe Mahallesi Mut Silifke karayolunda meydana geldi. Halil Y. yönetimindeki zeytin ve işçi taşıyan tak tak tabir edilen çapa motoru, Mut Silifke istikametine seyir halinde iken sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrildi. Zeytin kasalarının yola devrilip zeytinlerin yola dökülmesi sonucu yol bir süre trafiğe kapatıldı.
Kazada tak tak sürücüsü Halil Y. ve taktakda bulunan C. Y., R. D., G. F., D. F., S. F. ve bir de çocuk olay yerine gelen 112 ambulanslarla Mut Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Durumu ağır olan bazı yaralılar ise çevre il ve ilçeye sevk edildi.
Kazayı görenler hayretler içerisinde kaldı.
Kaza yapan taktak motorunun kasasında, 22 adet içerisinde yeni toplanmış zeytin yüklü plastik kasalar, biri çocuk 6 işçi olmak üzere toplam 7 kişinin olması görenleri hayretler içerisinde bıraktı. Tarım aracı olarak kullanılan taktak motorlarının sık sık kaza yapması nedeniyle vatandaşlar artık yetkililerin önlem alması gerektiğini söylediler.
Belediye Başkanı Volkan Şeker’den yaralılara geçmiş olsun ziyareti
Kazada yaralıları Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, Mut Devlet Hastanesinde tek tek ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Tema Tasarım | Osgaka.com