FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 7 Kasım 2018 921 Görüntüleme

MUT’UN CADDELERİ AYLARDIR TOZ TOPRAK İÇİNDE

Mut Gazi İlkokulu Caddesi aylardır toz toprak içerisinde, yetkililer suskun. Özellikle Pınarbaşı Mahallesi, Gazi İlkokulu Caddesi toz topraktan geçilmiyor. Yetkililerden ise aylardır ses seda yok. Vatandaş kızgın, nedense sorun hala çözülmedi.
Aylar önce yolu kazarak toz toprak içerisinde bırakılan Gazi İlkokulu Caddesi toz topraktan geçilmiyor. Aylarca vatandaşların evleri, işyerleri ve araçları toz toprak içerisinde kaldı. Buna isyan eden vatandaşlar, artık yeter, diyerek belediyenin buraya bir an önce çare bulmasını istiyor.
“Aylar önce kazılan yol vatandaşa toz toprak yutturdu. Şehrin en güzel caddesi olan Gazi İlkokulu Sokak en sonunda Belediye tarafından göstermelik ve bizlerle dalga geçer gibi bir asfaltlama yapıldı. Maalesef bu göstermelik asfalt yolu daha da kötü duruma düşürdü” diyen Mahalle sakinleri, “Belediye bizlerle oyun oynamasın. Biz de insanız. Göstermelik bir asfalt döküldü, maalesef asfaltsız halinden daha beter oldu. Evlerimiz, işyerlerimiz ve araçlarımız toz toprak içerisinde. Hiç mi vicdan yok, hiç mi bu caddesinin halkı düşünülmüyor? Burasının bir an önce sıcak asfaltlama yapılarak toz topraktan mahalle sakinlerinin kurtarılmasını istiyoruz” diyerek isyanlarını dile getirdiler.
“Yerel seçim yaklaşıyor acaba bu Belediye yetkilileri bizden nasıl oy istemeye gelecek” diyen Mahalle sakinleri, “Yeter biz de insanız biz aylarca toz toprak yutmaya mecbur değiliz. Yetkililerin buraya bir an önce çare bulmalarını istiyoruz” dediler.

Haber: Hasan ÇETİN / Foto: Göksel ATA

Tema Tasarım | Osgaka.com