FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 22 Kasım 2022 177 Görüntüleme

Nihat Mustul’un yeni kitabı Nöbetçi Maydanoz çıktı

Gazetemiz yazarlarından Mut Çıtlık Kültür Sanat Dergisi sahibi Nihat Mustul’un yeni kitabı, “Nöbetçi Maydanoz” çıktı. Ekin Sanat Yayınları’ndan çıkan kitap, Mustul’un 13. kitabı olarak raflardaki yerini aldı. 3. öykü kitabı olan Nöbetçi Maydanoz’da Mustul, büyük oranda Mut insanı, Mut doğası ve Mut Torosları konularını işliyor. 214 sayfadan oluşan kitapta, 31 kısa öykü yer alıyor.
Yeni çıkan ve bin adet basılan kitabı hakkında gazetemize bilgi veren yazar Nihat Mustul, “Yazmaya çalışan birisiyim. Çünkü bu halka, bu topraklara büyük borcum var. Bu borcumu ödüyorum, ödemeye çalışıyorum.” dedi.
13. kitap ve 3. öykü kitabı Nöbetçi Maydanoz’un Ekin Sanat Yayınları’ndan çıktığını belirten Mustul, “Yayınevine çok teşekkür ediyorum. Kitabın kapak yazısını, yazar/şair Selami Karabulut yazdı. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Yine kitabın kapak görsel çalışmasını Malatya’da yaşayan, Mut Çıtlık Dergisinde karikatürleri çıkan karikatürist arkadaşımız Beyza İnan yaptı. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Dediğim gibi bu kitap benim 13. kitabım ve de 3. öykü kitabım. Kitapta büyük oranda Mut insanı, Mut doğası ve Mut Torosları var. Kitapta 31 öykü bulunmakta. Bunlar genellikle kısa öykülerdir, bir içimlik su gibi ve hepsi birer yaşanmışlıktır. Beni esinlendirerek bu öyküleri yazmamı sağlayan insanlara da çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Yeni kitabının okuru çok olmasını dileyen ve ilgi görmesini uman yazar Nihat Mustul, ileriki günlerde Mut’ta ve Ankara’da imza günü yapmayı düşündüğünü söyledi.

NİHAT MUSTUL KİMDİR?

Nihat Mustul, 1953 yılında Mut’un İbrahimli Köyünde doğdu. Mersin Öğretmen Okulunu bitirerek öğretmen oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde öğretmenlik yaptı. 2000 yılında emekli oldu. Çeşitli dergilerde yazıları, şiirleri, öyküleri yayımlandı. Mustul’un mutilcemiz.net internet sitesi ile Mut’un Sesi Gazetesi’nde düzenli olarak haftalık köşe yazıları yayınlanmaktadır. Mustul, 15 yıldır da Mut’ta, 3 arkadaşıyla beraber Mut Çıtlık Kültür Sanat Dergisini çıkarmaktadır. Dergi ile birlikte Mut’un kültürel etkinliklerine öncülük etmektedir.

Mustul’un bugüne kadar yayımlanmış kitapları:

Bize Ne (şiir)
Sanki Yürür Gibiyiz (şiir)
Dersimiz Dayak (çocuk öyküleri)
Dersimiz Dayakla Yolculuğum (anı, anlatı)
Dokuz Mutlu (yaşam anlatıları Mut kültürü)
Aşk Gelmiş Buralara (öykü)
Mezardan Dönen Masallar (Mut yöresi masalları)
Günaydın Kokulu Yazılar (yazı seçkileri)
Cennetlere Gidiyorum
Güz Güneşi
Batırık Hanım
Kendime Gidiyorum
Nöbetçi Maydanoz.

İlginizi çekebilir

Mut Çıtlık Taşoluk’ta

Mut Çıtlık Taşoluk’ta

Tema Tasarım | Osgaka.com