FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 8 Mart 2022 197 Görüntüleme

Nurhan Yıldız Bakaner aramızda

Mutlu hemşerimiz şair yazar Nurhan Yıldız Bakaner, gazetemiz Mut’un Sesi’nin yazar kadrosuna katıldı. Bakaner, gazetemizde “Böğürtlen Sevdası” adlı köşesinde siz okurlarımızla buluşacak.
Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği (MEŞYAD) üyesi Bakaner, artık gazetemizde yazılarını ve şiirlerini siz okurlarımızla paylaşacak. “Böğürtlen Sevdası” adlı köşesinde okurlarımızla buluşacak olan Bakaner’e, ‘Hoşgeldiniz’ der, bol okurlar dileriz.
NURHAN YILDIZ BAKANER KİMDİR?
Nurhan Yıldız Bakaner 1968 yılında Mersin ili Mut ilçesine bağlı Pamuklu (Pembeli) köyünde doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamlayan yazar, lise son sınıfta yakalandığı epilepsi hastalığıyla tanışınca eğitim hayatını bitirerek çalışma hayatına başladı. Karaman ve Mersin’de çeşitli işlerde çalıştıktan sonra 1993’de Karayolları Mersin 5. Bölge Müdürlüğünde işe başladı. 2000 yılında İstanbul’a giden yazar evlenerek buraya yerleşti. Eşini uzun süren lösemi tedavisi sonrası kaybedince 2006 yılında tekrar Mersin’e döndü. Bu arada Açık Öğretim Fakültesi Sosyal Bilimler Bölümü’nü bitiren yazar; aşkını ve acılarını anlatmak için başladığı yazın yolculuğunda, yaşadığı coğrafyanın özelliklerini ve toplumun acılara olan önyargılarını kadının penceresinden anlatmaya çalıştığı yazılarını 2016 yılında “Mor Baharın Tomurcuğu” adlı öykü kitabında topladı. Yaşamdaki en önemli değerin sevgi, saygı ve en önemlisi de dostluğun sırrına erişmek olduğunu vurgularken, Kasım 2021 yılında çıkarmış olduğu “GAMKA” adlı şiir kitabını okurlarıyla buluşturdu. Halen Mersin’de yaşayan ve kadın olmakla insan olmanın aynı şeyler olduğunu savunan yazar çalışmalarına Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği (MEŞYAD) bünyesinde devam ediyor. Ayrıca Mersin’in yerel Günlük gazetesinde “Yakamozların Kalemi” adlı köşesinde bazen şiir bazen öykülerini paylaşmaktadır.

İlginizi çekebilir

Mersin Metrosu İçin Dev Adım

Mersin Metrosu İçin Dev Adım

Tema Tasarım | Osgaka.com