FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 3 Ocak 2023 131 Görüntüleme

Öğrenciler roman kahramanlarını canlandırdı

Mut Şehit Emin Çelik Anadolu Lisesi, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla, roman ve masal kahramanlarını, ünlü karakterleri canlandırma etkinliği düzenledi. Okul bahçesinde yapılan etkinlikte, okul öğrencileri tarafından, ünlü 19 roman ve masal karakteri canlandırıldı.
Okul öğretmenleri Özcan Yıldırım, Merve Özen ve Ali Altay’ın düzenlediği etkinlikte; Dede Korkut, Maria Puder, Robin Hood, Anna Karanina, Oblomov, Şapkacı, Robinson Crusoe, Esmeralda, Hasta Çocuk, Don Kişot, Feride, Sherlock Holmes, Harry Potter, Asya, Bella, Raskolnikov, Toprak Ana, İnce Memed ve Hafize Ana karakterleri, kostümleriyle birlikte başarıyla canlandırıldı. Etkinlik, okul öğrencileri tarafından ilgiyle ve beğeniyle izlendi.
Okulun Edebiyat Öğretmeni Özcan Yıldırım, etkinlikle ilgili olarak, “Kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve farkındalık oluşturmak için bu etkinliği düzenledik. Öğrencilerimiz, roman ve masal kahramanlarını oldukça başarılı bir şekilde canlandırdılar. Etkinliğimiz ilgiyle ve beğeniyle karşılandı. Kitap okuma alışkanlığını arttırmak için bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Tema Tasarım | Osgaka.com