FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 30 Kasım 2021 283 Görüntüleme

Öğretmen Abdullah Taner Anısına Kütüphane

İlçemiz Mut’ta, geçtiğimiz Haziran ayında 32 yaşında hayatını kaybeden sınıf öğretmeni Abdullah Taner anısına, çalıştığı okul olan Kazım Yaprak Okuluna kütüphane açıldı. Abdullah Taner anısına açılan kütüphanenin açılış töreninde, aynı zamanda Mut Doğa Sporları Fotoğraf Derneği (MUDOF) üyesi de olan Abdullah Taner’in fotoğraflarından oluşan sergi de yer aldı.
Geçtiğimiz Haziran ayında 32 yaşında hayatını kaybeden sınıf öğretmeni Abdullah Taner anısına, çalıştığı Kazım Yaprak İlk ve Ortaokuluna yaptırılan kütüphanenin açılışı törenle gerçekleşti.
Merhum öğretmen Abdullah Taner anısına yazılan şiir ve kendi çekmiş olduğu fotoğraflardan oluşan 32 adet fotoğraf sergilendi.
Abdullah Taner anısına oluşturulan kütüphanenin açılışı; Mut Kaymakamı Batuhan Bingöl, Belediye Başkan Vekili Yusuf Maksudi Duman ve belediye yetkilileri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin, Okul Müdürü Cağlar Sevgi, daire amirleri, Taner’in eşi ve yakınları ile çok sayıda davetlinin katılımıyla yapıldı.
MUDOF üyesi olan Abdullah Taner’in kendi çekmiş olduğu fotoğraf sergisini gezen Kaymakam Batuhan Bingöl, “Bizi biz yapan şeyin başında sanat geliyor. Bunlar olmadığı zaman insan olarak bir değerimiz kalmıyor, bizim varlığımızı hissettiren şeyler kadimden geliyor. Burada emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
MUDOF Başkanı Fotoğraf Sanatçısı Gazeteci Ahmet Güler, “Dernek üyemiz Abdullah Taner, sevdiğimiz ve takdir ettiğimiz arkadaşımızdı. Onu çok seven MUDOF ailesi olarak her zaman çalışkanlığını, heyecanını ve dürüst kişiliğini hatırlayacağız. Belediye Başkanı Volkan Şeker’in, destekleriyle, MUDOF üyeleri onun adını çok sevdiği öğrencilerinin arasında ve kitap kokusu içinde yaşatmak amacıyla bu projeyi gerçekleştirmiştir. Emeği geçen herkese teşekkürler” dedi.
Okul Müdürü Çağlar Sevgi ise, “Meslektaşımızın ismini yaşatmak için okulumuzda kütüphane olmasından dolayı çok mutlu oldum. Bu anlamlı günde, merhum öğretmenimiz Abdullah Taner anısına okulumuzda açılan kütüphaneye destek veren başta Mut Belediyesi Başkanı Sayın Volkan Şeker’e, projeyi yürüten ve kütüphanenin açılmasına vesile olan MUDOF derneğine ve üyelerine, Kazım Yaprak İlk-Ortaokulu personeline, desteklerini esirgemeyen hayırseverlere ve emeği geçen herkese, okulum, öğrencilerim ve şahsım adına çok teşekkür ederim” dedi.
Merhum öğretmen Abdullah Taner anısına açılan kütüphane ve sergi açılışına katılan Taner’in annesi ile oğluyla birlikte katılan eşi Havva Nur Taner, duygu dolu anlar yaşadılar. Projenin çok güzel olduğunu ve çok duygulandıklarını dile getiren Taner’in ailesi, emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler.

Tema Tasarım | Osgaka.com