FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 24 Aralık 2019 955 Görüntüleme

Okul Kantinleri ve Okul Çevresinde Gıda Denetimleri Sıklaştırıldı

Mut İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Kontrol ekipleri, ilçe sınırlarında bulunan okul çevrelerindeki bakkallarda ve okul kantinlerindeki gıda denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
Mut İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Kontrol ekipleri tarafından, 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanununa göre Mut ilçesi sınırlarında bulunan okul çevresi bakkallarda ve okul kantinlerindeki rutin kontrolleri arttırdı. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin sağlıklı gıdaya ulaşmalarını sağlamak için okul kantinlerine ve okul çevresinde gıda satışı yapan işletmelere yönelik gerçekleştirilen denetimlerde; özellikle öğrenciler tarafından tüketilmesi ve kantinlerde satışı yasak olan ürünlerin bulunup bulunmadığı, öğrenciler için tehlikeli olabilecek ürünlerin satışının yapılıp yapılmadığı kontrol edildi. Konu hakkında kantin işletmecileri uyarılarak, kantinlerin genel hijyen durumları, ürünlerin son kullanma tarihlerinin de kontrolleri yapıldı.
Mut İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce, toplum ve öğrenci sağlığı ile tüketici menfaatlerini korumaya dönük çalışmalara bundan sonra da aynı kararlılıkla devam edileceği bildirildi.

İlginizi çekebilir

ATA’MIZI ÖZLEMLE ANDIK

ATA’MIZI ÖZLEMLE ANDIK

Tema Tasarım | Osgaka.com