FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 30 Nisan 2022 417 Görüntüleme

Otlu Mutlu Lezzet Festivali hazırlık toplantısı yapıldı

7 – 8 Mayıs tarihleri arasında ilki yapılacak olan ve Mut’a özgü doğal otlar, ünlü şeflerle lezzet şölenleri, sergiler, konferanslar ve eğlenceli konserler ile karnaval havasında gerçekleşecek “Otlu Mutlu Lezzet Festivali” için hazırlık toplantısı yapıldı.

Mut Belediyesi Sinema ve Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya  Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Yardımlar Şube Müdürü Engin Yıldırım, MEGEP Başkanı Hasan Gezer, MBB Meclis Üyesi Selahattin Arslan, Mut Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ferhat İnat, MBB Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi personeli Burcu Sert, oda ve STK temsicileri, muhtarlar ve davetliler katıldı.

Toplantıda konuşan Daire Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu, yapılacak olan festivalle ilgili bilgi verdi. Dokucu, “Büyükşehir Belediyesi olarak bu festivali hep birlikte yapacağız. Sizlerin katkısı çok önemli” dedi. MEGEP Başkanı Hasan Gezer, Mutlular Derneği ve MEGEP’in projelendirip paydaşlara sunduğu festival düşüncesinin ortaya çıkışı ve bugüne gelişi konusunda bilgilendirme yaptı. MBB Meclis Üyesi Selahattin Arslan ise, özellikle mahalle muhtarlarının bölgelerini tanıtma amacıyla stand açabilmeleri için her türlü kolaylığın kendilerine gösterileceğini, festival boyunca bölgelerinde ekonomik değeri olan başta ot olmak üzere ürünlerini sergilemelerini istedi.

Toplantıya katılanların görüş ve önerilerinin ardından toplantı sona erdi.

7 Mayıs’ta, Hükümet Caddesi’ndeki Atatürk Anıtı önünden kortejle başlayacak ve iki gün sürecek festivalde; yeryüzü sofrası, halk oyunları ve seyirlik oyunlar, ünlü şefler eşliğinde atölye çalışmaları,  kök boya kumaş ve kilim çalışmaları, amatör şefler ve ot yemekleri yarışması, çeşitli yarışmalar, tiyatro gösterileri, müzik dinletileri, Göksu’da kano etkinliği, fotoğraf, kilim ve resim sergileri yer alacak. Ünlü modacı Cemil İpekçi’nin de katılacağı festivalin konserler kısmında; Kibrit Kutusu ve Refresh sahne alacak. Festival, 8 Mayıs akşamındaki hemşerimiz Zehra Gülüç konseriyle sona erecek.

Tema Tasarım | Osgaka.com