FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 31 Ocak 2023 164 Görüntüleme

Pınarbaşı’nda benzin kokusu şikayeti

Mut’ta etkili olan yoğun benzin kokusu evlerin içerisine kadar girdi. Bazı apartman ve iş yerleri sakinlerinin evleri boşaltılarak incelemeye alındı.
İlçeye bağlı Pınarbaşı Mahallesi Emniyet Sokakta, evlerin içerisinde yoğun benzin kokusu gelmeye başladı. Kokunun kaynağını merak eden vatandaşlar, yetkililere bildirdi. Özellikle banyo ve lavabolardan gelen benzin kokusu, bazı apartman ve iş yerlerinden hissedildi.
Bölgeye İlçe Kaymakamı Batuhan Bingöl, zabıta ekipleri ve AFAD personeli gelerek, olay yerinde incelemelerde bulundu. Evler ve iş yerindeki vatandaşlar, tedbir amaçlı olarak dışarıya çıkartıldı. İncelemeler sonucu, benzin kokusunun, yan taraftaki petrol işletmesinden gelebileceği tahmini yapılarak, vatandaşlar tekrar evlerine geri gönderildi. Daha detaylı bir araştırma yapılması için çalışmalar başlatıldı.
Bölgede yaşayan vatandaşlar, yoğun koku nedeniyle mağdur olduklarını bir an önce sorunun çözümlenmesini istediler. Yetkililere ulaşarak sorunun çözümü için kanalizasyon hattında inceleme yapılmasını isteyen Pınarbaşı Mahallesi sakinleri, 8 aydır hayatlarını zindan eden kokuya karşı çözüm üretilemediğine isyan etti. Mahalle sakinleri, “İlçede bulunan evimizin tuvalet ve banyosunda çok ciddi benzin kokusu var. Bitişik yan iki apartman ile otel de dahi olmak üzere, sokakta aynı şikayetler yaşanmakta. Bu konunun ciddiye alınarak ivedilikle çözüme ulaşmasını istiyoruz” dediler.
Kokunun nedeninin, büyük bir ihtimal olarak evlerin yakınında bulunan petrol işletmesinde kaçak olabileceği tahmininde bulunan yetkililer; detaylı bir araştırma yapacaklarını bildirdiler. Vatandaşların can ya da mal güvenliğini tehlikeye atacak herhangi bir durumun söz konusu olmayacağını bildiren yetkililerin uyarısı üzerine, mahalle sakinleri tekrar evlerine geri döndü.

Tema Tasarım | Osgaka.com