FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 20 Eylül 2022 266 Görüntüleme

SAĞIR’DAN YENİ KİTAP: MASAL ÇİÇEKLERİ

Mut Kazım Yaprak İlkokulunda görevli Uzman Öğretmen İsmail Sağır, daha önce yayınlanan ve okuyucuları tarafından ilgi gören kitaplarına bir yenisini daha ekledi. Sağır, “Masal Çiçekleri” isimli kitabını çıkardı. 11. kitabını çıkaran Sağır’ın “Masal Çiçekleri” kitabı, öğrencilerin yazdığı masal ve şiirlerden oluşuyor. İstanbul’daki Efsus Yayınlarından çıkan ve 96 sayfadan oluşan Masal Çiçekleri, internet sitelerinde ve seçkin kitapçılarda okurların beğenisine sunuldu.
Yeni çıkardığı kitabı hakkında bilgi veren İsmail Sağır, “Gözlerini telefonlardan ve bilgisayarlardan ayıramayan sevgili öğrencilerimizi kitap dünyasının içerisine çekerek, onlara okuma alışkanlığı kazandırmak istiyorum. Kitap oku, demekle okuma alışkanlığının kazanılmadığın bilindiği ortamda, ‘Ağaç yaş iken eğilir.’ sözü gereği, küçük yaşlardan itibaren düşünme, düşündüğünü söyleme, yazıya dökme, düşüncelerini geliştirmek için okumanın gerekliliği fikrini aşılamak, bu düşüncelerle ortaya çıkan öğrenci eserlerini kitaplaştırarak, onların kitaplarla iç içe olmalarını sağlamaya çalışıyorum.” dedi.
Okuyan bir nesil oluşturmanın, her öğretmenin, anne ve babanın görevi olduğunu vurgulayan Sağır, şöyle konuştu: “Bu amaçla sözlerimizin sözde kalmadığını ürünler ortaya çıkararak gösteriyoruz. Öğrencilerimizle birlikte ikinci kitabımızı çıkarmanın mutluluğunu yaşıyorum. Öğrencilerimizin yazdığı masal ve şiirlerden oluşan kitabımızı, Türkiye geneline ve Avrupa’ya sunmak harika bir duygu. Gönül isterdi ki, bu harika duygulara sponsorluk için söz verip de yerine getirmeyen, bizi ekonomik anlamda yalnız bırakan yetkililer de ortak olsaydı. İsmail Sağır öğretmen, öğrenci okur ve yazarlarına söz verdiği gibi kitaplarını, ekonomik olarak sıkışsa da kendi çabasıyla okulun açıldığı ilk güne yetiştirdi. Anne babaların telefon verdiği minik ellere, ben ısrarla kitap vermeye devam edeceğim.”
Bu eserin ortaya çıkmasında, çocuklarının yazılarının yayınlanmasına izin veren duyarlı velilere teşekkürlerini ileten Sağır; Mut halkının kitaplarını alarak, özellikle de okuyarak destek vermelerinin yeni çalışmalar için önemli olduğunu belirtti.
Kitapseverler, İsmail Sağır’ın kitaplarını internet sitelerinden, kitapçılardan veya yazarın kendisinden temin edilebilirler.

İsmail SAĞIR kimdir?

1968 yılında Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde doğan İsmail SAĞIR, Hakkari’de başladığı öğretmenlik mesleğine halen Mut’ta devam ediyor. On parmağında on marifet olan SAĞIR, okul dışındaki zamanlarında amatörce yağlı boya resim çalışmaları yaparak, bağlama çalarak, şiir ve türkü derleme çalışmaları yaparak değerlendiriyor. İlk resim sergisini 2005 yılında Mut’ta açan SAĞIR, yüz kadarı türkü olmak üzere yüzlerce şiire imza attı. Şiirlerinde “SAĞIROZAN” mahlasını kullanmaktadır. Şiirleri, onlarca antoloji kitaplarında yer aldı; Alkış, Töre, Çalakalem, Bengisu, Maki, Tirşik Dergilerinde ve yerel gazetelerde yayımlandı.

İsmail SAĞIR’ın yayımlanmış diğer eserleri ise şunlardır:

2007 Belirli Gün ve Haftalar Kitabı
2008 İĞNE (Şiir kitabı)
2013 Sıdıka (Roman)
2014 Kutlu Davet (Şiir Kitabı)
2016 Düş+Ün=DÜŞÜN (Şiir Kitabı)
2017 Güldürü Okulu (Eğitimle ilgili kitap)
2019 Şiboki (Eğitimle ilgili kitap)
2020 Çiçekler Şiir Açtı (Öğrenci şiirleri antolojisi)
2021 Proje Kitabı (Söyleşi, şiir, afiş)
2022 Masal Çiçekleri (Öğrenci masal ve şiirleri)
Yazarın iletişim telefonu:
0.534 4522368

Tema Tasarım | Osgaka.com