FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 30 Ocak 2019 968 Görüntüleme

SANATTA 50. YIL SERGİSİ AÇILDI

Ressam ve fotoğraf sanatçısı Mehmet Karaçor’un “50. Sanat Yılı Sergisi”, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda açıldı.

Tarsus doğumlu olan ve ünlü sanatçılar Mehmet Bal ile Ethem Çalışkan’ın izinde 50. sanat yılını kutlayan, özellikle yaptığı Atatürk portreleriyle beğeni kazanan sanatçı Mehmet Karaçor’un Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kültürel ve sanatsal faaliyetlere verdiği destek kapsamında, Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen 50. Sanat Yılı Sergisi’ne, çok sayıda sanatsever katıldı.
Serginin açılışında bir konuşma yapan Mehmet Karaçor, sanat hayatında 50 yılı geride bıraktığını, 50 yılın hikayesini anlatmanın zor olduğunu belirterek, hayata geçirdiği eserlerin bu 50 yılı çok iyi şekilde anlattığını ifade etti. Çocukluğundan başlayan ve Öğretmen Okulu’nda okuduğu yılları da kapsayan süre içinde, bu sanatla ilgisini hiç koparmadığını kaydeden Mehmet Karaçor, 50. Sanat Yılı Sergisi’ni açan Mersin Büyükşehir Belediyesi yetkililerine şükranlarını sunduğunu belirtti.
Sanatçı Mehmet Karaçor’dan sonra konuşma yapan Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, “Büyük emek verilerek hazırlanmış bu sergiden dolayı, sanatçımız Mehmet Karaçor’u tebrik ediyorum. Mersin Büyükşehir Belediyesi, kültürel ve sanatsal etkinlikler kapsamında, özellikle son 5 yılda büyük efor sarf etmektedir. Bu çabalar, belediyemizin kültüre ve sanata verdiği önemin bir göstergesidir” dedi. Konuşmaların ardından gerçekleşen plaket törenleri sonrasında, serginin açılışı yapıldı.
Sanatçı Mehmet Karaçor’un 50. Sanat Yılı Sergisi, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda, 4 Şubat 2019 tarihine kadar vatandaşların ziyaretine açık olacak.

Tema Tasarım | Osgaka.com