FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 3 Temmuz 2019 960 Görüntüleme

SEÇER, METRO İÇİN TARİH VERDİ

“2020’NİN İLK ÇEYREĞİNDE METRO İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersinliler’in uzun zamandır beklediği Mersin metrosu için müjdeyi verdi.Diyarbakırlılar Derneği Mersin Şube BaşkanıFerudun Gündüz ve yönetim kurulu üyelerini kabul eden Seçer, Mersin’in marka kent olması için geleceğe yönelik yatırımlarla ilgili bilgi verdi. Başkan Seçer, “Farklı alanlarda aldığımız kararlarla ve projelerle Mersin halkını büyük projelerle tanıştıracağız. Bunlardan bir tanesi de metro. Bu konuda çalışmaları başlattık. Mümkünse 2020’nin ilk çeyreğinde bunun adımını atmak istiyoruz” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersinliler’in uzun zamandır beklediği Mersin metrosu için müjdeyi verdi.Diyarbakırlılar Derneği Mersin Şube Başkanı Ferudun Gündüz ve yönetim kurulu üyelerini kabul eden Seçer, Mersin’in marka kent olması için gerçekleştirecekleri projeleri, geleceğe yönelik yatırım planları ve hayata geçirecekleri projeleri anlattı. Mersin’in öncelikli tüm sorunlarına temas ederek çözüm ürettiklerini ifade eden Seçer, “Farklı alanlarda aldığımız kararlarla ve projelerle Mersin halkını büyük projelerle tanıştıracağız. Bunlardan bir tanesi de metro. Bu konuda çalışmaları başlattık. Mümkünse 2020’nin ilk çeyreğinde bunun adımını atmak istiyoruz” dedi.
“Güçlü bir işbirliğinin adımlarını attık”
Göreve geldikleri günden bu yana sözünü verdikleri her hizmeti yerine getirdiklerini ifade eden Seçer, Mersin Limanı’nın en önemli sorunlarından biri olan trafik için de güçlü bir projenin ilk adımlarını attıklarını söyledi. Seçer, “Liman kapısının trafik sıkıntısı ile ilgili süratle imar değişikliği yaptık. Otoban bağlantı yolunun limana direk bağlantısını gerçekleştirmek için MIP ve Devlet Demiryolları ile güçlü bir projenin işbirliğinin ilk adımlarını attık”diye konuştu.
“Mersin’in ihtiyacı olan tüm yatırımlara cesurca girişeceğiz”
Başkan Seçer, Türkiye ekonomisinin içinde bulunduğu durumun bazı projeler konusunda kendilerine engel olduğunu,ancak süratle bunu da aşmanın yollarını aradıklarını vurgulayarak, “Siyasi düşüncelerden ve beş yıl sonra seçimi nasıl kazanırım derdinden uzak bir şekilde Mersin’in ihtiyacı olan yatırımlara cesurca girişeceğiz. Bunda kararlıyız. Bir liramızı israf etmek istemiyoruz. Akıllıca kullanacağız. Zengin bir belediyeyiz. Önemli olan bunları rasyonel, etkin, verimli bir şekilde kullanabilmek ve bunu da yapacak ferasetteyiz”dedi.
Mersin halkının seçime giderken kendilerine önemli bir mesaj verdiğini ifade eden Başkan Seçer, “Bu dönemde seçmen sandık başına giderken iyi bir belediye başkanı seçmek için gitti ama diğer taraftan da bize yeni ufuklar açan, daha özgürlükçü, daha demokrat ve daha çağdaş bir belediye başkanı olsun istedi ve bizi seçti. Benim de bu görevi iyi ifa etmem lazım. Çok daha büyük düşünmem, daha çok kapsayıcı olmam lazım” diye konuştu.
“Bahanelerin arkasına sığınmak bana yakışmaz”
Devraldıkları mevcut belediyenin durumundan dolayı şikayet etmediklerini ve hiçbir bahanenin arkasına sığınmadıklarını ifade eden Seçer, “Şikayet edemeyiz, sorunları çözmek için yurttaşlarımızdan oy istedik ve mevcut şekilde belediyeyi devraldık. Enkaz devraldık gibi bahanelerin arkasına sığınmak başarı için mücadele eden insanlara yakışmaz, bana hiç yakışmaz. Çok da başarılı olacağız. Önemli olan akılcı bir belediye idaresi yapabilmek. Benim dünya görüşümden kent etkileniyor. Ben ne düşünüyorsam, nasıl düşünüyorsam kent o hali alıyor. Sanata, kültüre değer veren bir belediye başkanıysanız kentiniz de sanat, kültür, spor gibi değer yargıları yükseliyor” dedi.
Ferudun Gündüz, “Her konuda yanınızdayız”
Diyarbakırlılar Derneği Mersin Şube Başkanı Ferudun Gündüz, tüm dernek yönetimi adına Başkan Seçer’e hayırlı olsun dileklerini ilettive sivil toplum kuruluşu olarak kent için hayata geçirilecek sanatsal, kültürel ve ekonomik her projede işbirliğine açık olduklarını ifade etti. Gündüz, “Her konuda yanınızdayız ve destek mesajı vermek için geldik. Biz kentin ekonomisinin gelişmesinde, kültürel hayatına ve diğer süreçlerde katkımız olsun istiyoruz. Gerek sosyal projelerde gerekse iktisadi projelerde birlikte hareket etmek istiyoruz.Biz Büyükşehir Belediye Başkanı’nı kentin lideri gibi görüyoruz. Kentin gelişmesinde en önemli katkıyı sağlayacak lider bütçe, kadro ve vizyon itibari ile bir şey belediye başkanıdır diye düşünüyoruz. Derneğimize Büyükşehir Belediyesi’nde etkileşim içerisinde olmasını istiyoruz” dedi. Ziyaretin ardından Gündüz, Başkan Seçer’e hediye takdim etti.

Tema Tasarım | Osgaka.com