FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Dünya, Haber 27 Nisan 2022 608 Görüntüleme

Şehit Emin Çelik Anadolu Lisesi’nin Ortak Olduğu Uluslararası Proje

e-Twinning projeleri kapsamında “GREEN WORLD GREEN FUTURE” isimli uluslararası proje yaşama geçirildi. Doğa bilinci oluşturmak, küresel ısınma ve iklim değişikliklerine dikkat çekmek için yapılan projeye; Türkiye’de Mersin’deki 9 okulun yanı sıra Yunanistan, Polonya, Portekiz, Romanya, İtalya, İspanya ve Belçika’daki okullar katılıyor.

Mut Şehit Emin Çelik Anadolu Lisesi adına projeye rehberlik eden İngilizce öğretmeni Şuheda Zeliha Özgür, projeyle ilgili olarak verdiği bilgide, “Mersin Şevket Pozcu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Özlem Akın ve Romanya’dan Klermentina Radosavlevici’nin kuruculuklarını üstlendiği projeyi; Türkiye Mersin’de Tarsus Rasim Dokur Anadolu Lisesi’nden Zehra Kurdişi, Tarsus Şehit Vedat Yılmaz Anadolu Lisesi’nden Tülay Kayıran, Yahya Günsür Teknik Lisesi’nden Özlem Serin Arslan, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Handan Altuğ, Kasım Ekenler Meslek Lisesi’nden İsmet Turan, Nihal Erdem Anadolu Meslek Lisesi’nden Müjde Dolat, Kasım Ekenler Meslek Lisesi’nden Ramazan Yılmaz ile Yunanistan, Polonya, Portekiz, Romanya, İtalya, İspanya ve Belçika’daki okullar ile ortak yürütmekteyiz.” dedi.

Projenin amacının doğa bilinci oluşturmak, küresel ısınma ve iklim değişiklikleri konusunda farkındalık yaratmak olduğunu söyleyen Şuheda Zeliha Özgür, şöyle konuştu: “Tüm e-Twinning projelerinde olduğu gibi GREEN WORLD GREEN FUTURE Projesinde de kendi öğrencilerimiz ve diğer ortak okul öğrencileri ile işbirliği yaparak etkinlikler düzenlenmekteyiz. Tüm faaliyetlerimizde sürdürülebilir bir gelecek için öğrencilerimizde ve çevrelerinde kalıcı davranış değişiklikleri yaratmayı hedefliyoruz. Gerçekleştirdiğimiz faaliyetler arasında doğa yürüyüşü, çevremize okul bahçemize ağaç dikmek, doğa fotoğrafları çekmek, sokak röportajları gibi çevre bilincini arttırmayı hedefleyen faaliyetler bulunmakta. Ayrıca bu proje ile öğrencilerimiz farklı ülkelerdeki yaşıtları ile çevrimiçi ortamda sohbet etme ve fikir paylaşma gibi imkanlara sahip olmakta. Bunun yanı sıra dijital becerilerini de geliştirmektedirler.”

Şuheda Zeliha Özgür, öğrencilerini doğa için bilinçlendirmenin ve onların ufuklarını genişletmenin kendileri için mutluluk verici olduğunu belirterek, sözlerini noktaladı.

İlginizi çekebilir

Kırmızı Çizgimizi Çiziyoruz

Kırmızı Çizgimizi Çiziyoruz

Tema Tasarım | Osgaka.com