FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 6 Haziran 2024 37 Görüntüleme

Şehit Emre Kaan Arlı Dağpazarı’nda anıldı

Mut Ere Dağpazarı İlk ve Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri, okulda adının da verildiği kütüphane bulunan Şehit Jandarma Er Emre Kaan Arlı anısına program düzenledi. Siirt’te geçtiğimiz yıllarda 8 silah arkadaşıyla birlikte şehit olan jandarma er Emre Kaan Arlı anma programına, şehidin Kocaeli’nde yaşayan ailesi de katıldı. Anma programına katılanlar arasında, Mut Belediye Başkan Vekili Hüseyin Kaçar, Mut İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Halifeoğlu, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mut Şubesi Başkanı Halil Söylemez, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler yer aldı.
Mut’un Dağpazarı Mahallesi’nde bulunan okulda düzenlenen anma programında, aynı zamanda Türkiye Harp Malülleri Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kocaeli Şube Başkanı olan şehit babası Şaban Arlı tarafından bir konuşma yapıldı. Yapılan diğer konuşmaların ardından programda, öğrenciler tarafından şiirler okundu ve şarkılar söylendi. Kocaeli’nden gelen şehit yakınları, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Programa katılanlara plaket verildi.
Okulda, şehit Emre Kaan Arlı’nın adının verildiği kütüphanede, şehidin fotoğrafları, kendi okuduğu kitaplar ile bir de adına açılan saygı defteri bulunuyor.

Tema Tasarım | Osgaka.com