FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 21 Aralık 2021 917 Görüntüleme

SELAMLI’DA 80 AİLEYE ARAZİ

Mut Orman İşletme Müdürlüğü, “Selamlı GGT (Gelir Getirici Tarla/Taşınmaz) Delice Sakız Rehabilitasyon Projesi” kapsamında, Mut İlçesi Selamlı Mahallesi’nde hak sahipliği kurası gerçekleştirdi.
Mut Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, “Selamlı Gelir Getirici Tarla Delice Sakız Rehabilitasyon Projesi” kapsamında 20 Aralık’ta saha tanıtımı ve kura çekimi programı yapıldı. Bu proje ile Yabani Zeytin (Delice) ve Sakız (Menengiç) fertlerinin aşılanması, boşluklara dikim yapılarak verimli ormana dönüştürülmesi amaçlandığı bildirildi.
Düzenlenen programa, Mut Kaymakamı Batuhan Bingöl, Mut Orman İşletme Müdürü Necmi Poscu, Mut Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Salgur, İlçe Tarım Müdürü Ekrem Bayır, Mut Ziraat Odası Başkanı Hıdır Kar, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda yurttaş katıldı.
Mut Orman İşletme Müdürlüğü Mut Orman İşletme Şefliği 125 no.lu bölme içerisinde köy nüfusuna kayıtlı ve köyde ikamet eden 80 vatandaş için kura çekilerek hak sahipliği verildi. Proje kapsamında hak sahipliği alınan parseller kişi başına 4-6 dönüm arasında değişiyor.
Selamlı Mahallesi Muhtarı Şevket Tanyeri, düzenlenen programda yaptığı konuşmasında; “Bugün yapacağımız kura çekimi ile birlikte arazilerin köylülerime hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum” dedi.
Mut Orman İşletme Müdürü Necmi Poscu, projelerin devamının geleceğini belirterek; “120 hektar üzerinde 80 vatandaşımızın hak sahipliği için toplanmış bulunmaktayız. İnşallah yaptığımız bu projenin Selamlı Mahallemize, Mut ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bundan sonra da güzel projelerle sizlerle birlikte olacağız. Hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.
Mut Belediye Başkan Yardımcısı Salgur, “Herkese ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ediyoruz. Orman işletme Müdürlüğümüzün yapmış olduğu bu proje çok güzel bir proje” dedi ve Mut genelinde diğer mahallelerimizde de uygulanması gereken bir proje olduğunu belirterek, “Boş kalan arazilerin sizler tarafından işlenip üretime katkıda bulunması çok güzel bir şey. İnşallah devletimizin verdiği bu imkanı en güzel şekilde kullanırsınız. Üretime katkıda bulunursunuz. Belediye başkanımız, şahsım ve kurumum adına Orman İşletme Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. Başka mahallelerde bu ve benzer projeler için her türlü desteği vereceğimizi taahhüt ediyoruz” şeklinde konuştu.
İlçe Kaymakamı Batuhan Bingöl ise, kura çekimi öncesinde; “İnşallah gelir getirici projeler burada bir başlangıç olur ve devamı da gelir. Sizler bizim ülkemizin teminatısınız, temelisiniz. Sizler varsanız, bizler varız. Bu devlet var, bu bayrak var. Sizler de ürettikçe varsınız. Hepimiz ürettikçe varız. Sizler için inşallah bu gelir getirici ürünler, hem aileniz için hem memleketimiz için iyi olur hem iaşeniz, geliriniz olur. Rabbim inşallah bereketli kılar. Allah hepinizden razı olsun, bu gelir getirici projeye destek verdiğiniz için. Talepkar olduğunuz için. Üretmeyi istediğiniz için. İnşallah ailenizle birlikte nesil boyunca bu projenin bereketini yaşarsınız. Çok teşekkür ederim” dedi.
Konuşmaların ardından 80 yurttaşın talep ettiği arazilerin kura çekimine geçildi. Kura çeken hak sahipleri imzalarını atarak, projeden kendileri için ayrılan GGT’lerin hak sahipliğine kavuştular.

Tema Tasarım | Osgaka.com