FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 2 Ekim 2018 1594 Görüntüleme

SERBAN: “Birinci derdim Mutluların huzuru”

Üç hafta önce Mut İlçe Emniyet Müdür vekili olarak ilçemize atanan ve 3 hafta içerisinde yaptıkları ile dikkatleri üzerine çeken Başkomiser Ali Serban, “Benim birinci derdim Mut’luların can güvenliği ve huzurudur.” dedi.

İlçemize yeni atanan Mut Emniyet Müdür V. Başkomiser Ali Serban gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.
“Mut halkının huzuru için çalışmalarımızı aynı titizlikle yürütmeye devam edeceğiz.” diyen Başkomiser Ali Serban, 20 gün içerisinde Mut’luların huzurunu kaçıran veya eksik belgeli 90 adet motosiklete el koyduklarını belirtti. Özellikle harici ekzoz taktırıp ses kirliliği yaratan motosikletler için ağır yaptırımlar uyguladıklarını söyleyen Serban, “Hemen hemen herkeste akıllı cep telefonu var, ses kirliliğine neden olan motosikletlerin, drift yapan araçların fotoğrafını çekip bana yollasınlar, gerekli işlemler anında yapılacaktır ve bu konuda asla taviz vermeyeceğiz.” dedi. Motosikletlere harici ekzoz takan tamircilere de idari işlem uygulayacaklarını belirten Serban, “Mutluları rahatsız eden bu sorunu kökten çözeceğiz.” şeklinde konuştu.
Ölümlü trafik kazaları ile gündemden düşmeyen patpatlar (çapa motorları) için de yeni uygulama başlatacaklarını belirten Başkomiser Ali Serban, yörede patpat olarak tabir edilen çapa motorlarının sarı tepe lambaları takmak zorunda olacaklarını ve bu Cuma günü muhtarlar ile bir araya gelip çapa motoru sahiplerini muhtarlar aracılığı ile bilgilendireceklerini belirten Başkomiser Serban, “Yeter! Daha kaç kişinin hayatını kaybetmesini bekliyoruz ki…” dedi.
Saat 22.00’den sonra tekel büfeleri tarafından yapılan alkol satışlarına uygulanan idari işlemlerin aynı şekilde devam edeceğini belirten Başkomiser Serban, “Tekel büfeleri önünde çocukları alkole özendirecek alkol kasaları da olmayacak, dışarıya bakan vitrinlerde sigara da olmayacak, bu kadar titiz davranacağız.” dedi.

Haber: İbrahim ARI – Ali ÇAĞLAR

Tema Tasarım | Osgaka.com