FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 11 Eylül 2018 1008 Görüntüleme

SERDAL KUYUCUOĞLU: YENİLİKÇİ BELEDİYECİLİK YAPACAĞIZ

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Serdal Kuyucuoğlu, göreve seçilmesi durumunda yenilikçi belediyecilik yapacağını belirterek, “Belediyelerin artık kentin sosyal altyapısının güçlendirilmesi görevi var. Kent kültürünün geliştirilmesi için, insanların o kentte yasamaktan mutlu olması için projeler üreteceğiz” dedi. Kuyucuoğlu, “İnsanlarla barışacağız. Mersin çok kültürlü bir kent. Bu bizim zenginliğimiz. Bu zenginliği değerlendireceğiz. Mersin’in potansiyeli yüksek. Bu potansiyeli doğru zamanda, doğru yerde kullanırsanız Mersin gelişir ve insanlar bu kentte yaşamaktan mutlu olur” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Serdal Kuyucuoğlu, Mersin’in tüm potansiyellerinin doğru zamanda, doğru yerde kullanılmasıyla Mersin’in kalkınacağını ve insanların bu kentte yaşamaktan mutlu olacağını vurguladı.
CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Serdal Kuyucuoğlu, seçim ofisindeki çalışma arkadaşlarıyla düzenlediği toplantıda, belediyecilik hedeflerini anlattı ve Mersin hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Mersin’in tarım, lojistik, turizm ve sanayi alanında önemli bir potansiyele sahip olduğunu ifade eden Kuyucuoğlu, “ Mersin şu an vergide besinci sırada. 447 bin aktif çalışan var. 60 bin çiftçi, 50 bin esnaf var. Bitkisel üretimde ikinciyiz. Meyvenin yüzde 12’si, örtüaltı üretimin yüzde 16’sı Mersin’de yapılıyor. Türkiye’nin en önemli tarım kentiyiz. Bu faaliyetten 4.5 milyar TL gelir elde ediyoruz. Aynı zamanda lojistik kentiyiz. Türkiye’nin en büyük ikinci lojistik üssü Mersin’de. Turizm yok denir ama 100 bin civarında yazlık konut var. Bunlara her yaz çevre illerden binlerce kişi geliyor. Bu da bir yönüyle iç turizm” dedi.
Bu sektörlerin önünün açılması, vatandaş lehine kullanılması gerektiğini ifade eden Kuyucuoğlu, “Bir dönem hizmet belediyeciliği deniyordu. Belediye asfalt, kaldırım, kanalizasyon yapacak deniyordu. O dönem bitti. Bunlar rutin hizmetler, belediyeler bunları zaten yapıyor. Bunun üzerine ikinci dönemde sosyal belediyecilik denildi. Belediyeler temel hizmetler yanında sosyal çalışmalar da yapıyorlar. Şimdi belediyelerin yetkileri genişledi. Özellikle Büyükşehir belediyeleri yetkisi genişledi. Şimdi bunun üzerine bizim hedefimiz yenilikçi belediyecilik. Yani yeni projeler yapacaksın, yenilikçilik yapacaksın. Rutin şeyleri zaten belediyenin görevlileri yapıyorlar. Onların görevleri o. Siz belediye olarak teknoloji kullanacaksınız, dünyadaki yenilikleri takip edeceksiniz, siz de yenilik yapacaksınız. Belediyelerin artık kentin sosyal altyapısının güçlendirilmesi görevi var. Kent kültürünün geliştirilmesi için, insanların o kentte yaşamaktan mutlu olması için projeler üreteceğiz.
Bunlar bir kişinin çabasıyla olmaz. Bunlar ciddi bir ekiple olur. Partimizin içinde çok değerli, donanımlı insanlar var. Onları bu çalışma ve projelerde değerlendireceğiz. Emek veren partililerimize sahip çıkacağız” diye konuştu.
CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Serdal Kuyucuoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ben bu kentin 60 bin nüfusunun olduğu zamanı da biliyorum, 1 milyon nüfusun olduğu zamanı da biliyorum. Geçmişten bugüne nasıl geldiğini çok iyi biliyorum. Yüksek Mühendis ve Ulaştırma Uzmanı olmam nedeniyle belediyeciliğe ilgim var. İnsanların beklentilerini, şehrin ihtiyaçlarını biliyorum. İnsanlarla barışacağız. Mersin çok kültürlü bir kent. Bu bizim zenginliğimiz. Bu zenginliği değerlendireceğiz. Kültürlerin yaşatılması için tüm olanakları kullanacağız. Kültür şehri haline getireceğiz. Mersin’in potansiyeli yüksek. Bu potansiyeli doğru zamanda, doğru yerde kullanırsanız Mersin gelişir ve insanlar bu kentte yaşamaktan mutlu olur.” dedi. HABER MERKEZİ

Tema Tasarım | Osgaka.com