FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 30 Ağustos 2022 259 Görüntüleme

Sertavul’da 30 Ağustos Coşkusu

Ulusumuzun büyük zaferi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yıldönümü dolayısıyla, Sertavul Yaylasını Koruma, Geliştirme, Dayanışma ve Kültür Derneği’nce, Sertavul Yaylası Zafer Bayramı Kutlamaları ve Yörük Şenliği’nin 12.si düzenlendi. Mut’un Sertavul Yaylasında düzenlenen Zafer Bayramı ve Yörük Şenliği’nde fener alayı ve Zafer Yürüyüşü düzenlendi, Etkin ve Aylin Dinçer sahne aldı.
28 Ağustos akşamı Sertavul’da düzenlenen Zafer Bayramı ve Yörük Şenliği’ne, Mut Belediye Başkan Vekili Hayret Çivit ve Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Emniyet Müdürü Ozan Budak, Mut Merkez ve Sertavul Jandarma komutanları, siyasi parti, oda ve STK temsilcileri ile Sertavul sakinleri katıldı. Sertavul’da düzenlenen Zafer Bayramı ve Yörük Şenliği, fener alayı ve ellerde Türk Bayraklarıyla Zafer Yürüyüşü düzenlendi.
Zafer Yürüyüşünün ardından düzenlenen programın açılışında konuşan Sertavul Yaylasını Koruma, Geliştirme, Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Ali Koç, gecenin düzenlenmesinde kendilerine destek olan Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker ve ekibine, maddi destek sunan sponsorlara ve emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. Dernek Başkanı Koç, sözlerini yazdığı bir şiiri okuyarak konuşmasını tamamladı. Gecede, Mut Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Salgur da günün anlam ve önemine yönelik bir konuşma yaparak, bu güzel organizasyondan dolayı Sertavul Yaylasını Koruma, Geliştirme, Dayanışma ve Kültür Derneği’ne teşekkür etti.
Yapılan konuşmaların ardından, programa destek veren kişi ve kurumlara plaketler sunuldu.
Zafer Bayramı ve Yörük Şenliği, ses sanatçıları Etkin ve Aylin Dinçer konserleriyle son buldu.
Sertavul’da düzenlenen program sonrası gazetemize açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Ali Koç, Geleneksel Zafer Bayramı ve Yörük Şenliği’nin 12.sini düzenlediklerini belirtti. Koç, açıklamasında, “Bu kutlama programı her ne kadar derneğimiz tarafından tertiplenmiş olsa bile, Mut Belediyemizin her türlü katkıları göz ardı edilemez. Bu kutlama programımızın gerçekleşmesinde büyük katkıları olan Mut Belediye Başkanımız Volkan Şeker Bey’e, Başkan Yardımcılarımıza, birim amirlerimize, ayrıca görevli belediye personellerine çok teşekkür eder, şükranlarımı sunarım. Etkinliklerimizin maddi yükünü çeken sponsor firma kuruluş ve şahıslara müteşekkir olduğumuzu belirtiriz” dedi. Koç, ayrıca, Zafer Yürüyüşüne ve programa katılan İlçe Emniyet Müdürüne, Merkez ve Sertavul Jandarma komutanlarına, siyasi parti Başkan ve yöneticilerine, Sivil Toplum Örgütlerinin Başkan ve yöneticilerine, yerel basın temsilcilerine, Belediye Meclis Üyelerine, etkinliğin güvenliğini sağlayan asker ve polislere ve davete katılan Sertavul sakinlerine ayrı ayrı teşekkürlerini iletti ve saygılarını sundu.
Dernek Başkanı Koç, yaptığı açıklamada, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne de sitemlerini iletti. Yardım almak için verdikleri dilekçenin bekletildiğini ve taleplerinin kabul görmediğini iddia eden Koç, “Her etkinliğe katkıda bulunan Büyükşehir Belediyesi sebepsiz nedenlerle bize yardımcı olmayacağını bildirdi” dedi. Bu konuda Mut’taki yetkililere de bilgi verdiklerini söyleyen Koç, olumlu bir netice alamadıklarından yakındı.
Dernek Başkanı Koç, açıklamasını, Mut halkının ve Türk Milleti’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayarak tamamladı.

İlginizi çekebilir

KORONA DENETİMLERİ SÜRÜYOR

KORONA DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Tema Tasarım | Osgaka.com