FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 27 Temmuz 2021 125 Görüntüleme

ŞİFALI SU’YU KESTİLER

Mut’ta Sertavul yayla yolu üzerinde bulunan ve Şifalı Su olarak bilinen çeşmeye, tıpa vurarak suyunu kestiler. Şifalı suyun tahta tıpa çakılarak, kimler tarafından suyunun kesildiği bilinemezken; yöre halkı olaya tepki gösterdi.
Edinilen bilgilere göre, Mut ile Sertavul Geçidi karayolu üzerinde, Geçimli Mahallesine bağlı Karabağ mevkiindeki Orman İşletmesine bağlı Şifalı Su diye bilinen çeşmenin, kimliği belirsiz kişiler tarafından suyu kesildi. Yoldan geçenlerin uğrak yerlerinden olan ve piknik yapanların yararlandığı Şifalı Su’yun 2 çeşmesi tahta tıpa ile kapatıldı. Yöre sakinleri olaya tepki gösterirken, yetkililerden yardım istedi.
Yöre sakinleri, “Mut-Karaman yolu üzerine Şifalı Su diye anılan bu çeşmeden yoldan geçenler de dahil içme sularını temin ediyordu. Duyduğumuza göre birileri tarafından çeşmenin borusuna kazık çakılmak suretiyle suyu tamamen kesilmiş. Buradaki çeşme sayesinde aileler, buraya gelerek piknik yapmaktaydı. Bunu kim yaptıysa yazıklar olsun. Bu konuda yetkilileri göreve davet ediyoruz. En kısa zamanda çeşmenin borusuna çakılan tıpanın çıkarılarak, eski haline getirilmesini istiyoruz” dediler.
Mahalle muhtarı Mustafa Aslan ise, “Bu olay olalı 15 güne yaklaşıyor. Yapan aslında iyi yapmamış. Bahçelerine su az geliyor, diye çeşmeyi tamamen kapatmış durumdalar. Henüz bir yetkiliye şikayette bulunmadım” dedi.

Tema Tasarım | Osgaka.com