FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 1 Şubat 2022 573 Görüntüleme

Sıfır Atık/Geri Dönüşüm Kütüphaneleri Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde Mersin ili genelinde 13 ilçede oluşturulması planlanan ve 18 okulda yapımı biten ‘Sıfır Atık/Geri Dönüşüm Kütüphanesi’nin açılışı Mersin Valisi Ali İhsan Su’nun katılımlarıyla gerçekleşti.
Mersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki açılışa, Akdeniz Kaymakamı Muhittin Pamuk, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, iş insanları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Açılış kurdelesini kesen Vali Su, “Hep beraber çok güzel bir iş başardık, geri dönüşümden oluşan kütüphanelerimizi çocuklarımızın istifadesine açıyoruz, hepinizi tebrik ediyorum, hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Oluşturulan Atık/Geri Dönüşüm Kütüphanesini ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali Ali İhsan Su, öğrencilerle de bir araya gelerek sohbet etti.
Sıfır Atık/Geri Dönüşüm Kütüphanesinin oluşum aşaması videosunu izleyen Vali Su, burada yaptığı açıklamada, “18 okulumuzda Sıfır Atık/Geri Dönüşüm Kütüphanesini açmış olduk. İlimizde diğer yapımı devam edenlerle birlikte toplam 27 Sıfır Atık/Geri Dönüşüm Kütüphanesi ay sonuna kadar açılmış olacak. Hazırlanan proje kapsamında kullanılmayan atık malzemelerin ekonomiye tekrar kazandırılarak atık malzemelerin değerlendirip kullanılabilecek eşyalar haline nasıl geldiğini kütüphanemizde gördük.” dedi.
Konuşmasının devamında ilimizdeki okulların tümünde kütüphanelerin oluşturulduğunu ve öğrencilerin istifadesine açıldığını dile getiren Vali Su, kütüphanelerin oluşturulmasında ve hizmete sunulmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.
18 okulda yapımı biten Sıfır Atık/Geri Dönüşüm Kütüphanelerinin açılışını gerçekleştiren Vali Ali İhsan Su, daha sonra yapımı devam eden Akdeniz İmam Hatip Lisesi inşaatını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgiler aldı.

İlginizi çekebilir

SİLİFKE’NİN YAYLALARI / 1

SİLİFKE’NİN YAYLALARI / 1

Tema Tasarım | Osgaka.com