FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 14 Aralık 2021 280 Görüntüleme

Silifke Rotary Kulübü’nden Mut Devlet Hastanesi’ne Yatak

Silifke Rotary Kulübü tarafından Mut Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesine 5 adet yatak bağışı yapıldı.
Mut Devlet Hastasi’nde yapılan teslim törenine; Mut Kaymakamı Batuhan Bingöl, Mut Belediye Başkan Vekili Meltem Atalay, Mut Cumhuriyet Başsavcısı Soner Asıl, Ak Parti Mut İlçe Başkanı Soner Solak, İlçe Miili Eğitim Müdürü Harun Gergin, Silifke Rotary Kulübü Dönem Başkanı Merve Kılınç, Rotary Kulübü Guvarnörü M. Kemal Ketrez ve davetliler katıldı.
Hastane yoğun bakım ünitesine bağışlanan yatakların teslim töreninde konuşan Silifke Rotary Kulübü Dönem Başkanı Merve Kılınç, Rotary Kulübünün hizmet anlayışını benimsemiş uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi. Kılınç, “Biz Rotary Kulübü olarak yaşadığımız coğrafyaya ve insanlara katkı sağlamayı ve dokunmayı çok önemsiyoruz. Hastane Başhekimiyle yaptığımız görüşmede hastanemizin ihtiyacına yönelik olarak 5 yatak hibe ettik” dedi.
Rotary Kulübü Guvarnörü M. Kemal Ketrez de yaptığı konuşmada, hastanenin ihtiyacının giderilmesi için bir fon oluşturduklarını ve bu hizmeti sunduklarını söyledi.
Teslim töreninde konuşan Mut Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Mehmet Deliktaş, kalıcı hizmet için çalışmalarını sürdürdüklerini, başta doktorlar olmak üzere bütün hastane personelinin yoğun bir çalışma içinde olduğunu ifade etti. Başhekim Deliktaş, “Hastanemizin bölgemizde yaşayan vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunabilmesi amacıyla yoğun bir çalışma içindeyiz. Bu konuda ilçedeki gerek kamu kurumları, gerek siyasi partiler, gerekse sivil toplum kuruluşlarının desteğinden son derece memnunuz” dedi. Deliktaş, hastaneye yatak desteğinde olan Rotary Kulübüne ve emek veren herkese teşekkürlerini iletti.
Törende konuşan İlçe Kaymakamı Batuhan Bingöl ise, sağlık sektörünün toplumsal fayda bakımından öneminden bahsetti. Kaymakam Bingöl, “Burada ihtiyacın doğru şekilde tespit edilip, doğru noktada, doğru şekilde temin edilmesi konusunda teşekkür ediyorum. Bu konuda Başhekimimizin emeği de çok fazla. İlçemiz için faydalı olacağına eminim” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından, düzenlenen teslim töreninde, Hastane Başhekimi Uzman Doktor Mehmet Deliktaş tarafından hastaneye desteklerinden dolayı Silifke Rotary Kulübü Dönem Başkanı Merve Kılınç ve Rotary Kulübü Guvarnörü M. Kemal Kertez’e plaket takdim edildi.

Tema Tasarım | Osgaka.com