FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 15 Mart 2022 174 Görüntüleme

Sokak köpekleri yine kuzulara saldırdı

Geçen haftalarda ilçemiz Mut’ta sokak köpeklerinin saldırısı sonrası 6 kuzu ve 9 tavuğun ölmesinin ardından, sokak köpekleri bu kez Mut Cumhuriyet Mahallesi’nde oğlak ve kuzulara saldırdı. Sokak köpeklerinin saldırısı sonucu 1 oğlak ve 4 kuzu öldü.
Mut’ta sokak köpekleri, Ayşe Tat’a ait tel örgülerle çevrili koyun, kuzu ve keçi yavrusunun bulunduğu ağıla girdi. Köpeklerin saldırısında 4 kuzu ve 1 oğlak öldü.
Gözyaşları içinde olayı anlatan Ayşe Tat, “Bu köpeklerden sürekli rahatsızım. Gece burada bekliyorlar. İnek sütü aldım da besledim. Sabah geldiğimde köpeklerden 2 tanesi burada yatıyordu. Sabah saat 7’de haberim oldu. Gece buraya sürekli geliyorlar. Gece ben çıkıp bakıyordum. Geçen hafta da evin yanında küçük bir ağılımız var. Orada da kuzunun birini yediler. Bugün de 5 tanesini öldürdüler. Tavuklarımızı da yiyordu da bu kadar dokunmuyordu. Önce kaç kere yedi” dedi.
İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerinin tutanak tuttuğu olayla ilgili inceleme başlatıldı.
Geçtiğimiz hafta da ilçenin Sarıtaş mevkinde sokak köpeklerinin ağılda bulunan kuzu ve tavuklara saldırısı sonucu 6 kuzu ve 9 tavuk ölmüştü.

Tema Tasarım | Osgaka.com