FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 26 Haziran 2019 906 Görüntüleme

Soli Sütunları Gölgesinde Yoga

Soli Pompeiopolis Sütunlu Caddesi ilginç bir etkinliğe sahne oldu. Hindistan Başbakanı Narendra Modî’nin yaptığı talep doğrultusunda Birlemiş Milletlerin 2014 yılında Türkiye’nin de içinde bulunduğu 177 ülkenin desteğiyle Uluslararası Yoga Günü ilan ettiği 21 Haziran’da Mezitli’de Yoga Günü düzenlendi. Yüzlerce Mezitlili, Soli Sütunlu Cadde boyunca serilen minderlerde yoga yaptı.
Etkinliğe Hindistan’ın Ankara Büyükelçiliği 2’nci Katibi Garinda Raju, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mezitli Kent Konseyi Başkanı Sibel Gelbul, Latin İtalyan Katolik Kilisesi Ruhani Reisi Fransuva Dondu ile Peder Roshan Cordiero ve vatandaşlar katıldı.

1.Soli Güneş Festivali kapsamında gerçekleştirilen Yoga Günü etkinliğinde aralarında yabancıların, çocukların da bulunduğu Mezitlililer, yoga hareketlerini eğitmenler eşliğinde tekrarladı. İzleyenlerin meraklı bakışları arasında ilginç görüntülere sahne olan etkinlikte, çoğunluğu kadınlardan oluşan grup 1 saat boyunca nefes egzersizi ve meditasyon yaparak dinginlik sağladı.
Ankara Büyükelçiliği 2’nci Katibi Garinda Raju, yoganın zihin ve bedenle olan ilişkisinden bahsederek, kendilerine bu imkanı sunan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a teşekkür etti.
Yoga ile Türk toplumunun yeni yeni tanışmaya başladığını ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Bu özel bir gün. Çünkü yılın en uzun günü, güneş ışığının dünyada en çok olduğu gün. Festivalimiz artık uluslararası oldu. Dünya Yoga Günümüzde bunlardan bir tanesi. Bundan sonra yogayı sokaklarda, parklarda, meydanlarda yapmak, yogayı bir yaşam biçimi haline getirmek istiyoruz. Bizim tek ihtiyacımız olan şey sevgidir. Sevgisizliği çözmemiz gerekir. İşte bunun yollarından birisi de insanı ruhen rahatlatan yogadır” diye konuştu.

İlginizi çekebilir

Yaz Dostum Konserleri Mut’ta

Yaz Dostum Konserleri Mut’ta

Tema Tasarım | Osgaka.com